„Žalgiris“ nesunkiai atsirevanšavo „Neptūnui“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-11-05

Visas rungtynes pirmavęs Kauno „Žalgirio“ klubas pasiekė revanšą prieš Klaipėdos „Neptūno“ ekipą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nesunkiai 88:62 susitvarkė su vienintele „Betsafe–LKL“ čempionate juos nugalėjusia komanda.

„Varžovai buvo agresyvesni, o mes prie to neprisitaikėme“, – pralaimėjimo priežastį įvardijo klaipėdiečių strategas Kazys Maksvytis.

Po traumos pirmą kartą ant parketo išbėgo kauniečių legionierius Dee Bostas. Amerikietis per 18 minučių pelnė 5 taškus (2/3 dvit., 0/2 trit.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Forma jo nelabai kokia, bet vis dėlto, tai yra aukšto lygio žaidėjas, – D. Bosto sugrįžimą vertino „Žalgirio“ vairininkas Š. Jasikevičius. – Kiekviena komanda norėtų turėti tokį žaidėją.“

Tuo tarpu rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose žaidė Antanas Kavaliauskas ir Kevinas Pangosas, atitinkamai pelnę po 15 ir 13 taškų. Brandonas Daviesas ir Aronas White'as surinko po 10 taškų.

Pirmąjį mačą „Neptūno“ gretose sužaidė amerikietis Jerry Johnsonas. Įžaidėjas per 9 aikštėje praleistas minutes pelnė 2 taškus.

„Jis tiesiai iš lėktuvo, – naujoko debiutą apibūdino K. Maksvytis. – Tikrai nepademonstravo tą, ką gali. Jam trūksta treniruočių ir pasirengimo. Vis dėlto, mes juo labai tikime.“

Rezultatyviausias klaipėdiečių žaidėjas buvo Renaldas Seibutis, surinkęs 14 taškų. Juanas Palaciosas pridėjo 11 taškų.

Rungtynes nuo pat pirmųjų minučių geriau pradėjo „Žalgiris“, kuris jau po pirmojo kėlinio buvo susikrovęs dviženklį pranašumą (26:15). Antrojo ketvirčio pradžioje „Neptūnas“ buvo priartėjęs (20:26), tačiau tada sekė kauniečių spurtas 12:1, po kurio aikštės šeimininkai vėl atitolo (38:21). Prieš ilgąją pertrauką „Žalgiris“ pirmavo solidžia persvara – 50:32.

Per pusę trečiojo kėlinio kauniečiai buvo pelnę vos 5 taškus, tačiau „Žalgiriui“ susiėmus, vėl buvo atstatytas 18-os taškų pranašumas (69:51). Lemiamu turėjęs būti ketvirtis tebuvo formalumas – lengvą pergalę šventė aikštės šeimininkai – 88:62.