Trečiajame kėlinyje pabėgęs „Neptūnas“ palaužė „Lietuvos rytą“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-11-18

Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungęs Klaipėdos „Neptūno“ klubas šventė 9-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate ir pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiąjį kėlinį laimėjo net 21:9 ir 81:76 parklupdė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą.

„Atsiplėšėme viena pergale nuo „Lietuvos ryto“, todėl šitas laimėjimas yra dar smagesnis“, – po rungtynių kalbėjo klaipėdiečių strategas K. Maksvytis.

Naudingiausiai „Neptūno“ gretose rungtyniavo Juanas Palaciosas, kurio sąskaitoje buvo dvigubas dublis – 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Renaldas Seibutis pridėjo 14 taškų, o Edgaras Želionis ir Mindaugas Girdžiūnas atitinkamai buvo pelnę po 13 ir 11 taškų.

„Daug priekaištų vyrams neturiu, – sakė vilniečių vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis. – Pripynėme vaikiškų klaidų, bet sezonas ilgas – dirbsime, taisysimės.“

„Lietuvos ryto“ komandoje tik du žaidėjai peržengė dviženklę pelnytų taškų ribą – Loukas Mavrokefalidis surinko 20, o Rokas Giedraitis 11 taškų.

Į visų laikų rezultatyviausių „Betsafe–LKL“ čempionatų žaidėjų sąrašo penktąją vietą galėjęs pakilti Mindaugas Lukauskis pelnė 5 taškus, o šiam tikslui pasiekti pritrūko dar tiek pat.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai, tačiau antroje pirmojo kėlinio pusėje „Lietuvos rytas“ kiek atitolo (20:13). Visgi klaipėdiečiai ketvirtį baigė 4 taškais vienos atakos metu ir priartėjo (19:20). Antrajame kėlinyje svečiai buvo įgavę 12-os taškų pranašumą (45:33), tačiau T. Delininkaitis smeigė tritaškį su sirena – 36:45.

Po ilgosios pertraukos „Neptūnas“ įjungė aukštesnę pavarą ir trečiąjį kėlinį laimėjęs net 21:9 prieš lemiamą ketvirtį išsiveržė į priekį (57:54). Ketvirtajame kėlinyje vyko tikras mūšis – komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o jo pabaigoje pergale džiaugėsi „Neptūnas“ – 81:76.