Rekordinė „Neptūno“ puolimo banga nuplovė „Juventus“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-12-10

Klaipėdos „Neptūno“ klubas sužaidė rezultatyviausias šio sezono „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes ir iškovojo lengvą pergalę namuose.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai 109:78 nesunkiai nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą ir pagerino prieš tai Kauno „Žalgiriui“ priklausiusį sezono rekordą (106 taškai), pasiektą prieš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubą.

„Antrasis penketas davė gerą impulsą“, – auklėtinių žaidimą komentavo K. Maksvytis.

„Neptūną“ į priekį vėl vedė Juanas Palaciosas, surinkęs dvigubą dublį – 17 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

„Šiandien labai gražiai puolėme, – po pergalingo mačo kalbėjo „Neptūno“ strategas K. Maksvytis. – Geras puolimas kompensavo trūkumus gynyboje. Atsarginiai žaidėjai puikiai įsiliejo į žaidimą. Nebuvo duobių.“

Geriausias rungtynes po prisijungimo prie Klaipėdos ekipos sužaidė amerikietis Jerry Johnsonas. Gynėjas pelnė 15 taškų, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Matas Jucikas pridėjo 14 taškų, Simas Galdikas surinko 13, o Mindaugo Girdžiūno ir Arno Butkevičiaus sąskaitose buvo po 12 taškų.

Debiutines rungtynes „Juventus“ ekipoje sužaidė amerikietis Kennethas Gainesas. Puolėjas surinko 11 taškų ir atkovojo 3 atšokusius kamuolius.

„Juventus“ gretose išsiskyrė 16 taškų pelnęs Mindaugas Kupšas. Anthony Irelandas surinko 14, o Laronas Dendy – 10 taškų.

„Slogi nuotaika dėl gynybos, – apmaudo neslėpė „Juventus“ vyriausiasis treneris Žydrūnas Urbonas. – Bent jau žinosime kur turime dirbti. Per daug atsipalaidavome psichologiškai.“

„Stebuklais aš netikiu. Senai užaugau“, – teigė Ž. Urbonas.

Trečiajame kėlinyje po antros nesportinės pražangos iš aikštės išvarytas buvo „Juventus“ puolėjas Arvydas Šikšnius.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ kiek atitolo (29:20). Po A. Butkevičiaus dvitaškio antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkų persvara pasiekė 20-ies taškų ribą (48:28). Vis dėlto prieš ilgąją pertrauką „Juventus“ deficitą sumažino – 42:56.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai ir toliau dominavo aikštelėje, o skirtumas tarp komandų vis augo (84:60). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas ir lengvą pergalę šventė „Neptūnas“ – 109:78.

Mačą nuo atsarginių žaidėjų suolelio stebėjo klaipėdiečių gynėjas Tomas Delininkaitis.