Lyderių akistata Klaipėdoje, lygos rezultatyvumo rekordą užfiksavusios „Pieno žvaigždės“, geriausią rezultatyvių perdavimų rezultatą pasiekęs „Juventus“, triuškinamos ekipų pergalės, skaudžios klubų netektys, solidus pasvaliečių naujokas, SIL–KMT burtai – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu savaitės žaidėju išrinktas į aštuntąją pergalę paeiliui Vilniaus „Lietuvos rytą“ atvedęs Travisas Petersonas. Tai jau antrasis toks aukštaūgio įvertinimas šį sezoną. 32-ejų amerikietis gerino asmeninius rekordus, o sostinės ekipa net 29 taškų persvara parbloškė „Lietkabelį“ – 96:67.

T. Petersonas pergalingame mače rungtyniavo 24 minutes, pelnė 24 taškus (2/4 dvit., 5/8 trit., 5/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei surinko 28 naudingumo balus.

Puolėjas pagerino savo rezultatyvumo ir pataikytų tritaškių rekordus per vienas „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes. Jis taip pat pakartojo surinktų naudingumo balų rekordą. Prieš tai T. Petersonas buvo pelnęs 21 tašką ir surinkęs 28 naudingumo balus prieš Klaipėdos „Neptūną“.

Mūšis. Centrinė turo dvikova vyko Klaipėdoje, kur ginklais surėmė čempionato lyderiai – „Žalgiris“ ir „Neptūnas“. Kauniečiams tai buvo 5-asis mačas per 9 dienas, tad jie nutarė pailsinti ir Kaune palikti lengvas traumas besigydantį kapitoną Paulių Jankūną.

Pirmasis kėlinys pasiskirstė į du spurtus. Rungtynes „Neptūnas“ pradėjo sėkminga atkarpa 11:4, tačiau į tai „Žalgiris“ atsakė dar įspūdingesniu ruožu 20:0, po kurio įgijo 13 taškų pranašumą (24:11).

Klaipėdiečių gretose puikiai rungtyniavo abu aukštaūgiai. Simas Galdikas pelnė 13 taškų, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus, taip pasiekdamas asmeninį rekordą. Tuo metu Edgaras Želionis sukratė 25 taškus bei surinko net 33 naudingumo balus.

Būtent po E. Želionio tritaškio ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ deficitą sumažino iki minimalaus (70:71), tačiau galutinai perlaužti rungtynių tėkmės Kazio Maksvyčio auklėtiniams nepavyko. Žalgiriečiai spurtavo 8:0 bei išrašė „Neptūnui“ pirmąjį pralaimėjimą namuose šiame „Betsafe–LKL“ sezone.

Po šio pralaimėjimo klaipėdiečiai smuktelėjo į trečiąją pirmenybių vietą.

Rekordas. Penkių iš eilės pralaimėjimų seriją turėjusios „Pieno žvaigždės“ savo pyktį išliejo ant paskutinėje pirmenybių vietoje žengiančio „Vytauto“. Pasvalio ekipa varžovams atseikėjo 116 taškų, o tai yra naujas šio sezono rekordas.

Po pirmojo ketvirčio turėję 6 taškų pranašumą (30:24), pasvaliečiai galingiausią smūgį varžovams sudavė antrajame kėlinyje, kurį pradėjo spurtu 7:0. Kėlinio viduryje Martynas Varnas pelnė 5 taškus iš eilės, o „Pieno žvaigždžių“ persvara pasiekė 17 taškų žymą (46:29).

Pavyzdinį puolimą Gedimino Petrausko kariauna demonstravo viso metu. Pirmajame ir ketvirtajame kėlinyje pasvaliečiai įmetė po 30 taškų, tuo metu antrajame ir trečiajame – po 28.

Šiame mače solidų taškų indėlį „Vytauto“ ekipai pridėjo garsieji broliai Ballai. LiAngelo buvo rezultatyviausias prieniškių žaidėjas, pelnęs 20 taškų, tuo metu LaMelo sąskaitoje – 13. Visgi legionieriai po mačo sulaukė V. Šeškaus kritikos dėl požiūrio į gynybą.

„Jiems sunku gintis, – po mačo apie brolius Ballus kalbėjo treneris Virginijus Šeškus. – Jie dar visko nesupranta, galvoja, kad gali perimti kamuolį ar sužaisti taip, kaip draugiškame turnyre. Šiandien tokios jau rungtynės. Išėjo kaip išėjo. Visa komanda išsibalansavusi, tai jaučiasi ant žaidėjų, sunku ir treneriams.“

Po šio pralaimėjimo „Vytautas“ su 4 pergalėmis yra turnyrinės lentelės dugne, tuo metu „Pieno žvaigždės“ su 7 pergalėmis žygiuoja 6-oje vietoje.

Rekordas II. Vis geriau dirbantis Utenos „Juventus“ mechanizmas namuose nepaliko jokių šansų svečiams iš Kėdainių.

Kaip iš natų žaidę Žydrūno Urbono auklėtiniai „Nevėžį“ į nokdauną pasiuntė jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 32:13. Antrajame kėlinyje „Juventus“ varžovams atseikėjo dar 30 taškų, o į ilgąją pertrauką nusinešė 27 taškų pranašumą (62:35).

Puikiai kamuoliu besidalinę uteniškiai nemažino tempo ir antroje mačo dalyje, 31-ąją minutę po Anthony Irelando dvitaškio šeimininkų persvara pasiekė rekordinę 34 taškų ribą (89:55).

Dvikovą „Juventus“ baigė savo sąskaitoje turėdama net 110 taškų – geriausias klubo rezultatas nuo 2015-ųjų spalio mėnesio bei trečias geriausias rezultatas šį „Betsafe-LKL“ sezoną. Be to, uteniškiai atliko net 34 rezultatyvius perdavimus, o tai yra šio sezono lygos rekordas. Iki tol geriausias rezultatas priklausė Kauno „Žalgiriui“ – 30.

Visgi po mačo „Juventus“ strategas Ž. Urbonas akcentavo ne puikų puolimą, o gynybą.

„Aš negalvoju, kad puolimas buvo geras. Mūsų gynyba buvo labai gera, – po pergalės dėstė Ž. Urbonas. – Per pirmą pusę praleidome tik 35 taškus, todėl galėjome bėgti į greitas atakas ir žinojome jų silpnybes greitose atakose.“

Sutraiškė. „Lietuvos rytas“ atkeršijo „Lietkabeliui“ už skausmingai pralaimėtą pirmąjį tarpusavio mačą „Siemens“ arenoje. Rugsėjo pabaigoje panevėžiečiai Vilniuje laimėjo 16 taškų persvara (97:81), tačiau šį kartą turėjo nuryti karčią piliulę – sostinėje pralaimėta net 29 taškų skirtumu (67:96).

Į mūšį su „Lietuvos rytu“ Aukštaitijos sostinės komanda stojo netekusi naudingiausio ekipos žaidėjo Ado Juškevičiaus, kuris prieš kelias dienas persikėlė į Stambulo „Galatasaray“.

Didžiausią kirtį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai varžovams sudavė antrajame ketvirtyje, kurį pradėjo spurtu 8:0. Puikiai iš toli pataikę vilniečiai prieš ilgąją rungtynių pertrauką įgijo triuškinamą 20 taškų pranašumą (48:28), kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos.

„Lietuvos rytas“ šiame susitikime įsūdė net 17 tolimų metimų iš 30 bandymų bei pakartojo šio sezono lygos rekordą. 17 tritaškių riba šį sezoną pasiekta jau penktąjį kartą. Po du kartus tai padarė „Lietuvos rytas“ ir „Vytautas“, bei kartą „Lietkabelis“.

Aštuntąją pergalę iš eilės pasiekęs „Lietuvos rytas“ turi ilgiausią tokią seriją visoje lygoje.

Burtai. Dvikovos tarp „Neptūno“ ir „Žalgirio“ ilgosios pertraukos metu buvo ištraukti SIL–KMT turnyro burtai, kurie suskirstė stipriausias aštuonias lygos komandas į keturias ketvirtfinalio poras.

Finalo ketverto šeimininkas „Neptūnas“ priims Alytaus „Dzūkiją“, o Panevėžio „Lietkabelis“ surems ginklus su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Nugalėtojų titulą ginsiantis Kauno „Žalgiris“ kovos su „Šiauliais“, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ mėgins įveikti pernai neperžengtą Utenos „Juventus“ barjerą.

Ketvirtfinaliai vyks vasario 13-14 d. Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje ir Panevėžyje. Finalo ketverto varžybos Klaipėdoje rengiamos vasario 17-18 d., bilietus platina bilietai.lt. Nuo sausio 23 d. bilietai į renginį brangs.

Finalo ketverto metu taip pat vyks ir „Betsafe–šokėjų kovos“. Ištraukus burtus paaiškėjo, kad pirmajame pusfinalyje kovos „Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ šokėjos. Antrajame pusfinalyje varžysis „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ šokėjų komandos.

Paliko. A. Juškevičiaus netekęs „Lietkabelis“ nėra vienintelis „Betsafe–LKL“ klubas, kuris išsiskyrė su žaidėju. „Dzūkiją“ paliko ir į Bosnijos ir Hercegovinos lygą persikėlė lyderis Katinas Reinhardtas. 24-erių amerikietis buvo šeštas rezultatyviausias krepšininkas lygoje. Puolėjas pelnydavo po 13,1 taško, atkovodavo po 3,1 kamuolio bei rinkdavo po 9,2 naudingumo balo.

Dzūkų ekipą paliko ir kroatas Domagojus Samacas. 24-erių puolėjas šį sezoną neblizgėjo – per 17 minučių vidutiniškai rinko 5 taškus (30 procentų tritaškių), atkovojo 3,7 kamuolio ir atliko 0,5 rezultatyvaus perdavimo.

Papildė. „Pieno žvaigždės“ sulaukė solidaus pastiprinimo. Pasvalio komanda sukirto rankomis su kanadiečiu Jahennsu Manigatu, su kuriuo sudaryta sutartis iki sezono pabaigos.

26 metų 186 cm ūgio gynėjas šį sezoną pradėjo Gyseno „46ers“ komandoje Vokietijoje, tačiau turėjo galimybę šią ekipą palikti ir ja pasinaudojo.

Vokietijos čempionate įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose galintis rungtyniauti krepšininkas sužaidė 17 rungtynių, per jas aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 26,1 minutes, pelnydavo po 10,2 taško, atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo, atkovodavo po 2,9 ir perimdavo po 1,2 kamuolio.

Pokyčiai. Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klube tęsiasi permainos. Nuo rugsėjo 12-osios klubo direktoriumi dirbęs Artūras Žalys savo pareigas perleidžia jaunam talentingam vadybininkui Viliui Sukonui.

„Klubo vairą perduodu į geras patikimas rankas, – džiaugiasi buvęs vadovas A. Žalys. – Atėjęs radau klubą kritinėje situacijoje. Daug skolų ir beveik tuščią sąskaitą. Nuotaikos buvo tikrai nešventiškos. „Neptūno“ klubo valdybos nariai nerado bendros kalbos su klubo steigėjais. Nebebuvo aišku kas priima sprendimus, kas juos vykdo. Teko taikyti ir šiokią tokią šoko terapiją. Svarbiausia, pavyko iki galo sutvarkyti teisinius klausimus, neįkristi į gilią duobę ir išsaugoti komandos branduolį. Išeinu jausdamas, kad ir aš kažkiek gero ir prasmingo nuveikiau. Po savęs palikau tikrai geresnę situaciją, negu radau. Jau teko pabendrauti su naujuoju klubo direktoriumi. Vilius paliko gerą įspūdį. Tai jaunas, energingas, gabus vadybininkas, kuris įvaldęs šiuolaikinės vadybos plonybes.“

„Iš pusės žodžio“. „Juventus“ krepšininkai vis geriau supranta vienas kitą aikštėje – itin prastai sezoną pradėjusi komanda per pastaruosius 12 turų „Juventus“ laimėjo net 8 kartus. Iš keturių pralaimėjimų du patirti prieš Kauno „Žalgirį“, tačiau tik 4 ir 2 taškų skirtumais.

Sėkmingas susikalbėjimas aikštėje padeda krepšininkams ir už aikštės ribų. „Juventus“ žaidėjas Arvydas Šikšnius ir Simas Buterlevičius ryžosi „Betsafe–LKL“ rubrikai „Iš pusės žodžio“.

Per 60 sekundžių A. Šikšnius pažėrė pulką žodžių komandos draugui, kuris žodžius turėjo atspėti jų negirdėdamas. Ar „Juventus“ duetas šiame žaidime buvo toks pat geras, kaip pastaruoju metu aikštėje?

„Derinys“. Kai Rimas Kurtinaitis 2008-aisiais buvo pakviestas vadovauti Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, vienu pirmųjų savo štabo narių paskyrė Robertą Kuncaitį.

Šilutiškis šį sezoną vėl prisijungė prie R. Kurtinaičio, grįžusio į „Lietuvos rytą“. Šis duetas puikiai vienas kitą supranta aikštėje, o pamatus tam padėjo ilgametė pažintis.

„Esame seniai pažįstami, bet artimai – apie 10 metų“, – svarstydamas sakė R. Kuncaitis.

„Suėję artimai nebuvome, Robi, dar“, – šypsodamasis atšovė R. Kurtinaitis, privertęs savo kolegą nusijuokti.

Du „Lietuvos ryto“ specialistai sėdo greta ir atsakinėjo klausimus apie vienas kitą. „Betsafe–LKL“ rubrikoje „Derinys“ treneriai demonstravo, kaip artimai vienas kitą pažįsta.