„Lietuvos rytas“ įspūdingame trileryje per pratęsimą eliminavo „Juventus“

2018-02-14

SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre kvepėjo dar viena sensacija, tačiau įspūdingame trileryje favoritai sugebėjo išnešti sveiką kailį. Antrus metus iš eilės ant to paties grėblio vos neužlipo Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose paskutiniosiomis pratęsimo sekundėmis 89:88 (19:11, 18:21, 17:25, 23:20, 14:11) dramatiškai palaužė Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Varžovams žaidimo kontrolę atidavę vilniečiai ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 40 sekundžių buvo atsilikę 73:76, bet du Chriso Kramerio dvitaškiai leido išlyginti rezultatą (77:77) ir išplėšti pratęsimą.

02-18 14:00 Dėl III vietos ir finalas Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lrt hd“

Pratęsime vyko ypatingai dramatiška kova, kurios pabaigoje geresnėje situacijoje vėl buvo Žydrūno Urbono kariauna. Galingai rungtyniavęs Mindaugas Kupšas likus žaisti 20 sekundžių sumetė baudų metimus ir leido svečiams pirmauti 88:85.

Tuomet didvyriu vėl tapo Ch. Krameris. Likus žaisti 15 sekundžių įžaidėjas perėmė kamuolį Arvydui Šikšniui išsimetant jį iš už šoninės linijos ir nubėgęs į greitą puolimą išprovokavo Dovio Bičkauskio pražangą.

Nesėkmingai ant parketo nusileidęs amerikietis tęsti rungtynių nebegalėjo, o už jį baudų metimus sumetęs tautietis Jimmy Baronas persvėrė rezultatą 89:88.

Per likusias 11 sekundžių „Juventus“ sėkmingo išpuolio jau nebesurengė: Anthony Irelandas prarado kamuolį, o paskutinę sekundę Loukas Mavrokefalidis įtvirtino savo ekipos pergalę baudų metimais.

„Aš visada žaidėjų prašau gerbti varžovus. Utenos komandą gerbėme, bet ją paleidome. Baimės pralaimėti nebuvo. Džiugu, kad pratęsimo metu nesutrikome ir perlaužėme rungtynes. Sunkiu momentu išsivyniojome iš situacijos, o tai įvyko dėl geros atmosferos komandoje“, – po mačo sakė R. Kurtinaitis.

Lemiamu metu vilniečius į pergalę tempęs Ch. Krameris per 34 minutes pelnė 15 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Pagal rezultatyvumą jis nusileido tik Benui Madgenui, įmetusiam 18 taškų.

Tuo metu uteniškių gretose siautėjo Kenny Gaineso ir Mindaugo Kupšo tandemas. Pirmasis vos per 16 minučių surinko 21 tašką, o antrasis žibėjo lemiamu metu ir per 24 minutes pelnė 22 taškus.

Įspūdingą pasirodymą surengė ir Dovis Bičkauskis, rungtyniavęs beveik be keitimų. 39 minutes ant parketo praleidęs atakų organizatorius surinko dvigubą dublį – 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Po šių rungtynių tapo aiškūs visi SIL–Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto dalyviai. Į pusfinalį žengęs sostinės klubas tapo Alytaus „Dzūkijos“ varžovu.

Susitikimą pradėjo septyni paeiliui pelnyti Beno Madgeno taškai, o australo vedamas „Lietuvos rytas“ greitai įgijo dviženklę persvarą – 19:9.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai atitrūko jau net 32:15, bet „Juventus“ suskubo atsigriebti ir spurto 17:2 dėka prisivijo 32:34.

Įsibėgėję uteniškiai po didžiosios pertraukos nemažino apsukų: vedami Mindaugo Kupšo jie laimėjo atkarpą 21:9 ir išsiveržė į priekį 55:50.

Lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtuodamas 7:0 bei vėl persverdamas rezultatą 61:57, o visą likusį mačo laiką komandos žaidė taškas į tašką.

„Buvome labiau verti pergalės. „Lietuvos rytas“ turėjo prisižaisti. Mes žaidėme gerai, viską darėme gerai. Po pirmojo kėlinio grįžome į rungtynes ir po to buvo labai smagu“, – kalbėjo Ž. Urbonas.

„Lietuvos rytas“: Benas Madgenas 18, Chrisas Krameris 15 (7 rez. perd.), Rokas Giedraitis ir Loukas Mavrokefalidis po 13, Martynas Echodas 12.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 22 (8/10 dvit.), Kenny Gainesas 21, Dovis Bičkauskis 18 (11 atk. kam.), Karolis Guščikas 9, LaRonas Dendy 8.