D. Mavros metimas padovanojo „Lietkabeliui“ SIL–Karaliaus Mindaugo taurės bronzą

2018-02-18

Lukas Aukštikalnis dar prieš snaiperių konkursą prapliupo svarbiais tritaškiais, tačiau pagrindiniu didvyriu tapo ne jis, o jo bendraklubis Dominikas Mavra. Kroato pergalingo metimo dėka trečiąją vietą ir bronzos medalius SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“.

Lemiamą varžovų spurtą atlaikę Ramūno Butauto auklėtiniai Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 81:78 (18:20, 21:14, 24:13, 18:31) palaužė Alytaus „Dzūkiją“.

Nuo pirmųjų minučių rimtai varžovams į atlapus kibusi „Dzūkijos“ ekipa antrojo kėlinio pabaigoje dar pirmavo 34:32, tačiau tuomet „Lietkabelis“ susigriebė ir po spurto 17:2 trečiajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą 49:36.

Ketvirtajame kėlinyje Panevėžio ekipa į priekį buvo pabėgusi net 70:54, tačiau ši persvara ištirpo vos per tris minutes. 14:0 spurtavusi Alytas ekipa pasivijo 68:70. Negana, to Mindaugo Sušinsko tritaškis netrukus sumažino skirtumą iki minimumo – 71:72.

Tuomet svarbų tritaškį pataikė viso susitikimo metu žibėjęs Lukas Aukštikalnis, bet Perry Petty ir Gediminas Žalalis išlygino rezultatą – 75:75. Visgi likus žaisti minutę L. Aukštikalnis smeigė dar vieną tritaškį – 78:75.

Tai dar nebuvo pabaiga. Likus žaisti 9 sekundes tas pats L. Aukštikalnis neapdairiai prasižengė prieš iš toli atakavusį P. Petty, o šiam realizavus 3 baudų metimus rezultatas vėl tapo lygus – 78:78.

Likus žaisti 7 sekundes iš po krepšio taškus pelnė Dominikas Mavra. Jo taiklus metimas tapo pergalingu. P. Petty bandymas paskutiniosiomis sekundėmis skriejo pro šalį, o „Lietkabelio“ pergalę įtvirtino D. Mavros baudų metimai.

„Mintys dvejopos: žaidėme neblogai, kantriai, po truputį krovėmės persvarą, tačiau vėliau ją lengva ranka išbarstėme, o pabaigoje svarstyklės išvis galėjo pakrypti priešininkų naudai. Pasakysiu atvirai: buvo išmušęs šaltas prakaitas“, – po mačo sakė R. Butautas.

Prieš snaiperių konkursą apšilęs ir rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavęs L. Aukštikalnis iš viso per 25 minutes įmetė 20 taškų (1/1 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 3/3 baudos) ir sugriebė 4 atšokusius kamuolius.

Tuo metu pralaimėjusių alytiškių treneris pernelyg nesisielojo ir teigė, kad jo auklėtinių pasirodymas SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre buvo geras.

„Mums buvo labai sudėtinga savaitė – per kelias dienas žaidėme su trimis labai pajėgiomis komandomis – Klaipėdos „Neptūnu“, Vilniaus „Lietuvos rytu“ ir Panevėžio „Lietkabeliu“. Kovėmės išties gerai, parodėme charakterį, tačiau pritrūko jėgų ir šiek tiek sėkmės. Buvome išties arti pergalės“, – teigė A. Varrakas.

„Dzūkija“: Parrishas Patty 15 (7 atk. kam.), Paulius Danisevičius 14 (6/8 dvit.), Anatolijus Kaširovas 12 (7 atk. kam.), Gediminas Navickas 10.

„Lietkabelis“: Lukas Aukštikalnis 20 (5/7 trit.), Kšyštofas Lavrinovičius 12, Dominikas Mavra (7 rez. perd.) ir Vaidas Čepukaitis po 11.