„Šiauliai“ dramatiškame trileryje sensacingai patiesė „Žalgirį“

2018-04-02

Kauno „Žalgiris“ (24-4) po saldžios pergalės Eurolygoje prieš Maskvos CSKA sulaukė sensacingo antausio „Betsafe-LKL“ čempionate. Vienu metu net 14 taškų deficitą turėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 90:93 (21:28, 24:27, 19:19, 26:19) nusileido pilną areną sirgalių surinkusiems „Šiauliams“ (11-17).

Beveik viso susitikimo metu pirmavę šiauliečiai apčiuopiamą pranašumą turėjo iki ketvirtojo kėlinio vidurio (81:74), bet svečiai per kiek daugiau nei minutę išlygino rezultatą 81:81, o netrukus ir išsiveržė į priekį 88:86.

Likus žaisti minutę rezultatas buvo lygus 90:90, o svarbiu metu kamuolį prarado Vasilije Micičius. Svarbiausius mačo taškus tada pelnė Laurynas Birutis, kuris likus žaisti 28 sekundes įdėjo į krepšį Donato Sabeckio ore pakabintą kamuolį (92:90).

Kitos atakos metu žalgiriečiai vėl suklydo, o prie baudų metimo linijos stojęs D. Sabeckis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (93:90). „Žalgiris“ turėjo 12 sekundžių išsigelbėjimui, bet paskutinis V. Micičiaus tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Antano Sireikos kariauną į priekį vedęs ir pergalingą dėjimą atlikęs L. Birutis šiame mače per 26 minutes iš viso pelnė 21 tašką (8/10 dvitaškiai, 5/5 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Kauno ekipos neišgelbėjo ir geriausios Brandono Davieso sezono rungtynės. Amerikietis per 29 minutes įmetė 25 taškus (10/11 dvitaškiai, 5/5 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

Užsivedę šiauliečiai įspūdingai pradėjo susitikimą ir galingo puolimo dėka išsiveržė į priekį 28:19, o antrajame kėlinyje įjungė dar aukštesnę pavarą bei pabėgo į priekį net 49:35.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir sugrįžo į rungtynes. 45:57 atsilikinėję svečiai trijų minučių atkarpą laimėjo 11:2 bei prisivijo 56:59.

Nors po B. Davieso nesportinės pražangos prieš L. Birutį šeimininkai sugebėjo atstatyti dviženklę persvarą (74:64), žalgiriečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 6:0 ir vėl pasivijo 70:74.

Nors vienu metu atrodė, kad įsibėgėjęs „Žalgiris“ paskutiniosiomis minutėmis perlauš rungtynių eigą, B. Daviso vedami žalgiriečiai iki galo iniciatyvos neperėmė, todėl nuskambėjus finalinei sirenai jiems teko susitaikyti su retu pralaimėjimu.

Šiame susitikime Kauno klubui padėti negalėjo traumuotas Axelis Toupane‘as bei su dublerių ekipa NKL ketvirtfinaliui besiruošiantys Gytis Masiulis, Martynas Arlauskas ir Martynas Sajus.

Šiauliečių pergalę aptemdė vos į rikiuotę grįžti spėjusio Igno Vaitkaus trauma. Po stresinio kojos lūžio ir kelio raiščių traumos į rungtyniauti pradėjęs puolėjas pelnė 15 taškų, bet ketvirtojo kėlinio viduryje susižeidė koją ir tęsti mačo nebegalėjo.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis 21, Nickas Zeisloftas 18, Ignas Vaitkus 15, Donatas Sabeckis 11 (12 rez. perd.).

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 25, Artūras Milaknis 18, Paulius Jankūnas 13, Vasilije Micičius 9.