„Žalgiris“ – vos per žingsnį nuo LKL čempionų titulo

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-06-06

Trečiąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato finale iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Kauniečiai pirmą kartą sezone išvykoje 72:59 įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ komandą.

Penktosios finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos Kaune, birželio 9 d.

Gera pradžia. Rungtynes geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo (11:7).

Išsaugojo. Antroje ketvirčio dalyje „Lietkabelis“ išsaugojo turėtą pranašumą ir po pirmųjų dešimties minučių vis dar buvo priekyje – 23:17.

Perlaužė. Aštuonias minutes antrajame kėlinyje panevėžiečius besivijęs „Žalgiris“ po Luko Lekavičiaus tritaškio pagaliau persvėrė rezultatą savo naudai (34:35).

Persvara. Svečiai per likusias dvi minutes išsaugojo turėtą pranašumą ir prieš ilgąją pertrauką buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje – 37:40.

Spurtas. Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ surengė spurtą 16:0, po kurio pirmą kartą įgavo dviženklį pranašumą (44:58).

Dviženklis. Likusioje kėlinio dalyje „Lietkabelis“ deficitą aptirpdė vos dvejais taškais ir prieš lemiamą ketvirtį 12-a taškų pirmavo kauniečiai –52:64.

Tritaškiai. Abi komandos nemažai rėmėsi tolimais metimais – „Lietkabelis“ pataikė 8 tritaškius iš 28 bandymų (28 proc. taiklumas), tuo tarpu „Žalgiris“ realizavo 10 tolimų metimų iš 24 bandymų (41 proc.).

Finišas. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ varžovų arčiau neprisileido ir šventė trečiąją pergalę LKL finale – 72:59.

Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 16 tšk., Mindaugas Lukauskis 14 tšk., Darjušas Lavrinovičius 9 tšk.

Žalgiris“: Lukas Lekavičius (8 rez. perd.) ir Brockas Motumas po 16 tšk., Paulius Jankūnas 10 tšk.