Iš pelenų kylantis autsaideriai, pralaimėjimų liūne paskendusi „Dzūkija“, stebuklingas „Neptūno“ išsigelbėjimas Panevėžyje, Mindaugo Girdžiūno sugrįžimas į Klaipėdą, Aukštaitijos derbis Pasvalyje – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu 28-osis „Betsafe–LKL“ pirmenybių žaidėju išrinktas „Šiaulių“ vidurio puolėjas Laurynas Birutis.

20-metis aukštaūgis pirmoje savaitės dvikovoje įklimpo „Lietuvos ryto“ gynyboje bei pelnęs 8 taškus sužaidė nerezultatyviausią savo mačą nuo lapkričio mėnesio. Visgi, kitoje savaitės dvikovoje Alytuje, L. Birutis varė dzūkus į neviltį bei sužaidė antras naudingiausias rungtynes šį sezoną „Betsafe–LKL“ čempionate.

Pergalingame susitikime 213 cm centras žaidė 33 minutes, pelnė 19 taškų, atkovojo 12 kamuolių bei surinko 33 naudingumo balus.

Po šios pergalės „Šiauliai“ įsitvirtino penktoje turnyro lentelės pozicijoje.

Aukštyn. Atėjus reguliariojo sezono finišui lentelės dugne kyla kautynės dėl išlikimo bei geresnių pozicijų. Kėdainių „Nevėžis“ praėjusią savaitę iškovojo abi pergales ir pagal pergalių ir pralaimėjimų balansą išsilygino su 7-oje vietoje esančiu „Juventus“.

Trečiadienį Ramūno Cvirkos kariauna namuose 87:78 patiesė „Dzūkiją“. Ketvirtajame kėlinyje, po svečių realizuotų baudų metimų, kėdainiečių persvara sumenko iki 4 taškų (72:76), tačiau tuomet jie spurtavo 9:0 bei užtikrintai užbaigė susitikimą.

Sėkmingą žaidimą „Nevėžis“ perkėlė ir po keturių dienų vykusiame susitikime namuose su „Juventus“. Kėdainių klubas pabėgo dar antrajame kėlinyje, kuomet įgijo 15 taškų pranašumą, o likusią dvikovos dalį R. Cvirkos auklėtiniai išlaikė dviženklę persvarą.

Abejose rungtynėse „Nevėžio“ gretose žibėjo Aleksandras Zacharovas. 24-erių rusas į „Dzūkijos“ krepšį įmetė 20 taškų bei surinko 17 naudingumo balų. Uteniškiams jis atseikėjo 19 taškų, 9 atkovotus kamuolius bei 28 naudingumo balus.

Išlikimas. Viltis išlikti lygoje sužibo ir visą sezoną pergalių recepto beieškančiam „Vytautui“. Prieniškiai savaitės viduryje išvykoje 80:67 pranoko „Juventus“ bei iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui svečiai turėjo minimalią persvarą, tačiau tuomet sužaidė sėkmingą atkarpą 9:0 ir po Egidijaus Dimšos taškų įgijo dviženklį pranašumą (66:56).

„Vytauto“ pergalę apkartino LiAngelo Ballo trauma. Gynėjas jau antrąją mačo minutę pasitempė čiurną, šlubčiodamas paliko aikštelę ir daugiau į ją nebesugrįžo.

Virginijaus Šeškaus kariauna dabar turi 8 pergales bei yra sužaidę vienerioms rungtynėmis mažiau nei 9 pergales turinti „Dzūkija“. „Vytautas“ turi geresnį tarpusavio taškų santykį, tad išsilyginę pagal pergales, prieniškiai turnyrinėje lentelėje aplenktų dzūkus.

Bauda. „Juventus“ klubui skirta piniginė bauda už netinkamą žiūrovų elgesį po ketvirtadienį vykusių „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių prieš „Vytautą“.

Pasibaigus rungtynėms, teisėjams paliekant aikštę ir einant į rūbinę, žiūrovai mėtė į teisėjus įvairius daiktus (popierius, plastikinius butelius, plastikinius alaus bokalus ir pan.), grasino ir įžeidinėjo necenzūriniais žodžiais.

Lietuvos krepšinio lyga už netinkamą ir įžūlų žiūrovų elgesį, agresyvius veiksmus, grasinimus, įžeidinėjimus ir smurtą teisėjų atžvilgiu, neužtikrinant teisėjų saugumo, po balandžio 19 d. vykusių rungtynių Utenoje skyrė „Juventus“ klubui 1500 eurų baudą.

Stebuklingas išsigelbėjimas. Dvikovą su „Neptūnu“ panevėžiečiai pasitiko turėdami 8 pergalių seriją savų žiūrovų akivaizdoje bei antrą geriausią pergalių rezultatą lygoje rungtyniaujant namuose (13-2).

Solidų žaidimą demonstravęs „Lietkabelis“ likus pusantros minutės dar turėjo 8 taškų persvarą (76:68), tačiau nesugebėjo jos išlaikyti.

Simas Galdikas įmetė baudą, Vytautas Šulskis pridėjo tritaškį, Jerry Johnsonas – dvitaškį, o po Tomo Delininkaičio baudų metimų deficitas ištirpo iki 2 taškų (76:78).

V. Šulskis išprovokavo pražangą, tačiau dėl skausmo krūtinėje negalėjo atlikti metimų, o jį pakeitęs T. Delininkaitis šaltakraujiškai išlygino rezultatą.

Kitoje atakoje Žanis Peineris įspūdingu metimu pakėlė „Cido“ areną ant kojų, tačiau savo žodį paskutinis tarė „Neptūnas“. Renaldas Seibutis išprovokavo pražangą bei taikliais baudų metimais rungtynes perkėlė į pratęsimą.

Mačo didvyriu tapęs R. Seibutis yra rezultatyviausias klaipėdiečių žaidėjas šį sezoną, tačiau per pirmuosius tris ketvirčius buvo pelnęs vos 1 tašką. Vis tik per ketvirtąjį kėlinį ir pratęsimą veteranas sukratė 15 taškų bei tapo pagrindiniu pergalės kalviu.

Po šios pergalės „Neptūnas“ užsitikrino trečiąją lentelės vietą, tuo metu „Lietkabelis“ yra nebepajudinamas iš ketvirtosios pozicijos.

Sugrįžimas. Pirmajame savaitės mače „Lietuos rytas“ po atkaklios kovos palaužė „Šiaulius“. Rimo Kurtinaičio kariauna įpusėjus ketvirtajam kėliniui turėjo dviejų taškų deficitą, tačiau sugebėjo spurtuoti 14:0 bei iškovoti pergalę.

Antrajame savaitės susitikime vilniečiai keliavo į Klaipėdą, tai buvo pirmasis Mindaugo Girdžiūno mačas prieš savo buvusią komandą „Švyturio“ arenoje.

Įžaidėjas susitvarkė su jauduliu bei pelnęs 14 taškų tapo rezultatyviausiu „Lietuvos ryto“ krepšininku.

Po dviejų kėlinių turėję 5 taškų pranašumą (45:40), vilniečiai į nokdauną varžovus pasiuntė po ilgosios pertraukos. Chrisas Krameris ir Travisas Petersonas pelnė po 5 taškus, o „Lietuvos rytas“ atitrūko 15 taškų persvara.

Nors „Neptūnas“ sugebėjo sušvelninti skirtumą iki 6 taškų, tačiau lemiamoje dvikovos dalyje Kazio Maksvyčio kariauna nedovanotinai klydo, o svečiai juos nubaudė dar viena sėkminga atkarpa 10:0.

Derbis. Šeštadienį ginklais Pasvalyje surėmė „Pieno žvaigždžių“ ir „Lietkabelio“ ekipos. Aukštaitijos derbyje po permainingos kovos triumfavo panevėžiečiai, nepaisant to, kad savo sudėtyje neturėjo Lorenzo Williamso, Dominiko Mavros bei Gintaro Leonavičiaus.

Antrajame kėlinyje tolti ėmęs „Lietkabelis“ trečiojo ketvirčio paskutinėmis minutėmis varžovus laikė per saugų 18 taškų atstumą (70:52).

Pasvaliečiai anksčiau laiko ginklų nesudėjo. Pirmiausia jie atliko spurtą 9:0, o vėliau, neleidę varžovams pelnyti taškus net 5 minutes, jie spurtavo dar 13:0 bei deficitą sumažino iki minimalaus (74:75).

Nervų kare dvikovos pabaigoje sėkmingiau sužaidė svečiai. Simas Jasaitis ir Lukas Aukštikalnis įšovė po tolimą metimą, o „Pieno žvaigždės“ neiškovojo taip reikalingos pergalės kovoje dėl penktosios vietos.

Geriausią sezono mačą sužaidė Darjušas Lavrinovičius. 38-erių veteranas pelnė 14 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

Netektys. Prieš atkrintamąsias varžybas „Lietuvos ryto“ ekipą supurtė žaidėjų netektys. Jimmy Baronas dėl dešiniojo nykščio traumos reguliariajame sezone nebežais, tuo metu Arnui Butkevičui skilo kelio girnelė, dėl kurios jis nerungtyniaus 5 savaites. Tai ne pirmoji A. Butkevičiaus trauma šį sezoną, dėl delnikaulio lūžio puolėjas jau buvo praleidęs 5 savaites be krepšinio.

„Kitu kampu“. Paskutinė Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ kaktomuša „Betsafe–LKL“ reguliariajame sezone tapo švente daugiau nei 10-čiai tūkstančių į areną susirinkusių sirgalių.

LKL kūrybinė komanda kartu su vedėju Hariu Zenkovu priešakyje pasivaikščiojo arenos koridoriais, pabendravo su sirgaliais ir uždavė kelis ne kasdienius klausimus.

Kuri komanda ir kokiu rezultatu laimėtų „Betsafe–LKL“ finalo seriją? O jei rungtynių rezultatas būtų lygus, o jūs būtumėte vienos iš komandų treneris, kuriam žaidėjui skirtumėte lemiamą derinį?

„Songaila labai geras užtvaras stato, mačiau, kad Maskoliūnas dar reguliariai sportuoja, manau, gerai išeitų iš užtvaros ir pataikytų tritaškį“, – atsakė Ervinas Kvitkauskas, LKL studijos vedėjas, kuriam dažniau tenka prašyti interviu, o ne jį duoti.

Sveikinimas. Lietuvos krepšinio lygai sekmadienį sukako 25-eri. 1993 metų balandžio 22 d. daugiausia Šarūno Marčiulionio pastangomis įkurta Lietuvos krepšinio asociacija, kurią sudarė 8 klubai.

Netrukus Asociacija virto Lietuvos krepšinio lyga, o iki pirmojo sezono pradžios prie jos prisijungė dar dvi komandos ir debiutinį LKL sezoną pradėjo 10 klubų.

Lygos įkūrėjas ir pirmasis prezidentas Š. Marčiulionis iki šiol aktyviai stebi „Betsafe–LKL“ čempionato kovas, o 25-ojo gimtadienio proga kreipėsi į krepšinio mėgėjus.

Interviu. Lygiai prieš metus Lietuvos krepšinio lygoje debiutavęs Laurynas Birutis lyg meteoras įskriejo tarp geriausių Lietuvos krepšininkų.

Praėjus vos metams 213 cm ūgio centras yra viena dominuojančių jėgų „Betsafe–LKL“ čempionate bei toliau sėkmingai tęsia šeimos krepšinio tradicijas, perimtas iš „Šiaulių“ garbę taip pat gynusio tėčio Sigito.

„Dauguma vaikų Lietuvoje svajoja tapti krepšininkais, tai ir mano buvo tokia svajonė, – bendraudamas su LKL.LT sakė L. Birutis. – Žingsnis po žingsnio to siekiau. Net kartais per daug krepšinio namuose – net ir mama žiūri, visi tik komentuoja, ką geriau daryti.“

Dideli klausimai. LaMelo Ballo šukuosena tapo viena dažniausiai apkalbamų temų amerikiečiui atvykus į Lietuvą.

Tačiau iki šiol nė vienas neišdrįso paklausti klausimo: kur tokios šukuosenos paslaptis.

Ir čia pasirodė jaunasis LKL ekspertas Merkys, nepabijojęs šimtų tūkstančių sekėjų socialinėje erdvėje turinčio jaunojo LaMelo ir uždavęs kelis pikantiškus klausimus.