A. Toupane'o sezono rungtynės priartino „Žalgirį“ prie pusfinalio

2018-05-24

Eurolygos finalo ketverto turnyre savaitgalį sėkmingai pasirodęs Kauno „Žalgiris“ užtikrinta pergale pažymėjo sugrįžimą į „Betsafe-LKL“ čempionato kovas.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 96:75 (30:19, 21:19, 22:17, 23:20) įveikė Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.

„Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio serijoje kauniečiai pirmauja 2-0. Trečiosios ir galbūt paskutinės šios serijos rungtynės bus žaidžiamos jau penktadienį Kaune.

Į pergalę Kėdainiuose šalies čempionus vedė geriausias karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidęs Axelis Toupane'as, kuris per 25 minutes pelnė 22 taškus (5/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 6/6 baudos) ir surinko 26 naudingumo balus.

Prancūzo rezultatyvumo rekordas „Betsafe-LKL“ pirmenybėse iki šiol buvo 18 taškų, kuriuos jis sezono pradžioje įmetė į Utenos „Juventus“ krepšį. Tuomet jo pasirodymas buvo įvertintas 21 naudingumo balu.

Pralaimėtojų gretose žibėjo dvigubą dublį atlikęs Gabrielius Maldūnas, kurio sąskaitoje – 10 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 18 naudingumo balų.

Kauno ekipa atitrūko dar pirmojo kėlinio pabaigoje, kai spurtas 7:0 leido įgyti pirmąją dviženklę persvarą 24:14. Įpusėjus susitikimui svečiai pirmavo 51:38.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ įsibėgėjo ir pradėjo triuškinti varžovus 73:53, tačiau „Nevėžis“ pademonstravo charakterį ir ketvirtajame kėlinyje atkūrė intrigą.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui šeimininkai spurtavo 10:0 ir sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus 65:73. Vis dėlto priartėti dar labiau Kėdainių klubui nebepavyko.

Lemiamu metu prabilo Kevinas Pangosas ir Paulius Jankūnas, o šio tandemo vedamas „Žalgiris“ per kelias minutes atstatė solidžią persvarą (88:71) bei užsitikrino pergalę.

13 taškų Kėdainiuose įmetęs P. Jankūnas aplenkė Andrių Šležą ir tapo septintu rezultatyviausiu visų laikų Lietuvos krepšinio lygos krepšininku. Kauno klubo kapitono sąskaitoje jau yra 4484 taškai.

Šios ketvirtfinalio serijos laimėtojai jau artėjantį antradienį pradės pusfinalio seriją su Panevėžio „Lietkabeliu“.

„Nevėžis“: Lesteris Medfordas 16, Jamesas Woodardas 15, Gintautas Matulis 11, Gabrielius Maldūnas 10 (11 atk. kam.).

„Žalgiris“: Axelis Toupane'as 22, Vasilije Micičius 14, Paulius Jankūnas 13, Edgaras Ulanovas 11, Kevinas Pangosas 10 (12 rez. perd.).