B. Davieso vedamas „Žalgiris“ įpusėjo kelią čempionų titulo link

2018-06-14

„Kelias ilgas, bet jo baigtis aiški“, – plakatus su tokia žinute prieš trečiąsias „Betsafe-LKL“ finalo serijos rungtynes iškėlė ištikimiausi Kauno „Žalgirio“ sirgaliai. Kelią link čempionų titulo jų palaikoma ekipa įpusėjo.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 90:80 (24:19, 16:21, 27:19, 23:21) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ bei serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2-1. Ketvirtosios serijos rungtynės šeštadienį bus žaidžiamos Vilniuje.

„Žalgirio“ pergalę nukalė įspūdingas Brandono Davieso žaidimas. Karjeros mačą „Betsafe-LKL“ čempionate žaidęs amerikietis pelnė 27 taškus ir surinko net 38 naudingumo balus.

Edgaras Ulanovas prie pergalės pridėjo 15 taškų. Pralaimėtojų gretose su 19 taškų išsiskyrė Loukas Mavrokefalidis.

Kauniečiai bėgti į priekį pradėjo jau pirmosiomis minutėmis, kai vedami Axelio Toupane'o atitrūko 12:1. Visgi svečiai nepasimetė bei pirmojo kėlinio pabaigoje jau atsilikinėjo tik 18:20, o antrojo viduryje ir persvėrė rezultatą 30:29.

Nuo tada komandos žaidė taškas į tašką, kol Brandono Davieso pastangų dėka „Žalgiriui“ trečiojo ketvirčio pabaigoje pavyko kiek atsiplėšti 65:57. To šeimininkams užteko – varžovus paleidę vilniečiai ketvirtajame kėlinyje jau nebeatsitiesė.

Po krepšiais dominavę žalgiriečiai lemiamo ketvirčio pradžioje įgijo dviženklį pranašumą (74:64) ir nors „Lietuvos rytas“ dar buvo priartėjęs 69:74, „Žalgiris“ greitai atstatė dviženklę persvarą 80:69 ir jos nebepaleido iki finalinės sirenos.

Nors Š. Jasikevičiaus kariauna gerokai dažniau klydo (15:7), ją gelbėjo dominavimas po krepšiais. „Žalgiris“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 42:20.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 27 (11/12 baud., 7 atk. kam., 38 n.b.), Edgaras Ulanovas 15, Aaronas White‘as 12 (7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 10, Axelis Toupane‘as 8.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 19 (9/10 baud.), Chrisas Krameris 16 (6 rez. perd.), Martynas Echodas ir Rokas Giedraitis po 12, Benas Madgenas 7.