Emocijų pripildytą pusfinalį „Lietuvos rytas“ pradėjo pergale prieš „Lietkabelį“

Autorius: J. Skurkis
2017-05-14

Antroji pusfinalių serija „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate prasidėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1-0) pergale. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 96:85 (25:24, 23:21, 22:14, 26:26) palaužė Kazio Maksvyčio treniruojamus Panevėžio „Lietkabelio“ (0-1) žaidėjus bei serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Artimiausios šios pusfinalio serijos rungtynės bus žaidžiamos gegužės 17 dieną, 18:00 valandą, Panevėžyje.

Namų sienos. Reguliariajame sezone ekipos susitiko keturis kartus bei pasidalino po dvi pergales, kurias iškovojo savo žiūrovų akivaizdoje. Šią tendenciją pratęsė ir šiandien Vilniuje triumfavę „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Startas. Dvikovą dviem taikliais metimais pradėjo Benas Madgenas, dvitaškį pridėjo Žygimantas Skučas, tad reaguodamas į prastą pradžią Rimas Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės. Jimmy Baronas inicijavo sostinės ekipos spurtą, po kurio „Lietkabelio“ pranašumas sumažėjo iki minimumo. Ketvirčio pabaigoje Artūras Gudaitis pasižymėjo 3 dvitaškiais, metimą su sirena pataikė Žygimantas Janavičius. Po pirmų 10 minučių pirmavo šeimininkai - 25:24.

Nepaleido. Antrojo kėlinio pradžioje dviem tritaškiais pasižymėjo Anthony Fisheris (33:27). Kazio Maksvyčio auklėtiniai nebuvo nusiteikę leisti įsibėgėti varžovams, tad įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė vos 1 taškas (35:34). „Lietuvos rytas“ surengė dar vieną spurtą, visgi tada sekė sėkminga Simo Galdiko atkarpa, neleidusi varžovams nutolti (42:41). Prieš ilgąją pertrauką priekyje buvo sostinės ekipa - 48:45.

Duetas. Pirmojoje rungtynių pusėje „Lietuvos rytą“ į priekį vedė po 12 taškų surinkę Jimmy Baronas (3/4 tritaškiai, 3/3 baudos) bei Artūras Gudaitis (6/8 dvitaškiai, 5 atkovoti kamuoliai). „Lietkabelio“ gretose dviženklio taškų skaičiaus pasiekti nepavyko niekam - arčiausiai to buvo 9 taškus surinkęs Žygimantas Skučas (4/4 dvitaškiai).

Taiklumas. Pirmoji rungtynių dalis buvo pažymėta ypatingu taiklumu. Šeimininkai dvitaškius metė 65 proc. tikslumu, o tritaškius - 60 proc. Panevėžio klubo žaidėjai realizavo 70 proc. mestų dvitaškių bei 37 proc. tolimų metimų.

Emocijos. Trečiajam kėliniui einant į pabaigą, žaidėjų emocijos aikštelėje liejosi per kraštus. Įsiplieskus konfliktui tarp Drew Gordono bei Ž.Skučo, pastarasis buvo nubaustas technine pražanga.

Dviženklis. Šiek tiek atslūgus emocijoms, „Lietuvos ryto“ žaidėjai spurtavo bei po Artūro Jomanto dvitaškio pirmąkart įgijo dviženklį pranašumą (68:57).

Anksčiau laiko. Lemiamą ketvirtį „Lietkabelio“ klubas pasitiko prasta žinia - penktąją pražangą užsidirbęs Simas Galdikas rungtynes buvo priverstas baigti anksčiau laiko.

Pabaiga. Svečiams ketvirtojo ketvirčio pradžioje atsilikimą pavyko sumažinti iki 6-ių taškų (72:66). „Lietuvos ryto“ krepšininkai atsakė atkarpa 10:0 bei susigrąžino dviženklę persvarą (82:66). Per likusį rungtynių laiką panevėžiečiams labiau priartėti nepavyko, tad aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė vilniečių triumfą - 96:85.

„Lietuvos rytas“: Artūras Gudaitis 19 (9/12 dvitaškiai, 9 atk. kam.), Antony Fisheris (6 rez. perd.), Jimmy Baronas bei Drew Gordonas po 14, Rokas Giedraitis 11 taškų.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 17, Kšištofas Lavrinovičius 15 (8/11 baudos, 7 klaidos), Žygimantas Skučas 13, Gintaras Leonavičius 9 taškai.