Pribloškiantis „Žalgirio“ spurtas ketvirtajame kėlinyje patiesė „Rytą“

2018-10-07

Kauno „Žalgiris“ (5-0) ketvirtojo kėlinio pradžioje turėjo net 14 taškų deficitą, tačiau sugebėjo pademonstruoti savo jėgą lemiamu metu ir laimėti pirmąją naujojo sezono „Betsafe-LKL“ favoritų akistatą.

7 minutes varžovams taškų rinkti neleidę bei net 22:0 spurtavę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pasiuntė užstrigusį Vilniaus „Rytą“ (3-1) į nokautą 76:69 (23:16, 18:26, 11:21, 24:6).

Permainingoje akistatoje kauniečius į priekį vedė 20 taškų pelnęs Nate'as Woltersas. Pralaimėtojų gretose žibėjo 22 taškus surinkęs D.J. Seeley, kuris pataikė 5 tolimus metimus iš 6 bei surinko net 30 naudingumo balų.

10 tritaškių iš 25 (40 proc. taiklumas) pataikiusiems šeimininkams būtent jie leido kurį laiką diktuoti savo sąlygas, tačiau mačo pabaigoje vilniečius pražudė klaidos. Beviltiškai pralaimėtos atkarpos metu jie suklydo 8 kartus, o iš viso padarė 19 klaidų.

Rungtynes daug sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“, kuris vedamas 12 taškų iš eilės pelniusio Nate'o Wolterso pirmosiomis minutėmis atitrūko 12:2.

Pirmajam kėliniui artėjant link pabaigos vilniečiai išlygino žaidimą, o prieš ilgąją pertrauką ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po spurto 11:4 „Rytas“ išsiveržė į priekį 39:37.

Trečiajame ketvirtyje sostinės klubas pradėjo dėti pamatus pergalei – D.J. Seeley tritaškių dėka spurtavo 11:1 bei įgijo dviženklę persvarą 58:48.

Vis dėlto pamatai nebuvo tvirti – žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje surengė įspūdingą spurtą 22:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 76:68.

Šeimininkai per likusį laiką jau nebeatsitiesė. Į galingą varžovų smūgį jie sugebėjo atsakyti vienu vieninteliu tašku, kurį likus žaisti 14 sekundžių baudos metimu pelnė Mindaugas Girdžiūnas.

„Kaip ir kiekvienais metais, surinkome puikius vyrus, jie labai stengiasi, labai nori, tačiau, kad ateitų automatizmas, su jais reikia praeiti ir gerus, ir blogus dalykus. Šiandien parodėme charakterį“, – po pergalės sakė Š. Jasikevičius.

Dainiaus Adomaičio kariauna vertėsi be kelio traumą patyrusio kapitono Chriso Kramerio. Jį sėkmingai pavadavo 7 taškus pelnęs Margiris Normantas, tačiau ir jis antrojo ketvirčio pabaigoje patyrė pėdos traumą bei nebegalėjo tęsti rungtynių.

„Dėl traumų rytoj eisime į bažnyčią... Nereikia ieškoti pasiteisinimų nuovargyje ar kažkur kitur. Privalome išmokti priimti sprendimus, kai esame pavargę. Taip, rotacija siaura, ją gerinsime, bus geriau“ – pažadėjo D. Adomaitis.

„Rytas“: D.J. Seeley 22, Dominique'as Suttonas 8 (8 atk. kam.), Margiris Normantas 7, Deividas Sirvydis, Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas po 6.

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 20, Marius Grigonis 12, Brandonas Daviesas 10, Laurynas Birutis ir Antanas Kavaliauskas po 6.