Rungtynių pabaigoje spurtavusi „Dzūkija“ paliko „Šiaulius“ be pergalių

2018-10-31

Gerą formą demonstruojanti Alytaus „Dzūkija“ (4-4) toliau kyla į viršų „Betsafe-LKL“ turnyrinėje lentelėje. Dzūkai pagal pergales pasivijo ketvirtoje vietoje žengiantį Panevėžio „Lietkabelį“ (4-3).

Trečiadienio vakarą Andrejaus Urlepo auklėtiniai namuose po itin atkaklios kovos 91:81 (24:23, 22:18, 21:24, 24:16) įrodė pranašumą prieš pergalių skonio šį sezoną dar nepatyrusius „Šiaulius“ (0-8).

Ketvirtojo kėlinio viduryje šiauliečiai po Kristupo Žemaičio tritaškio dar pirmavo 77:76, bet Kendricko Browno vedami šeimininkai tuomet spurtavo 9:0.

85:77 atitrūkusi „Dzūkijos“ ekipa per likusias dvi minutes pergalės iš savo rankų jau neišleido. Paskutinėmis mačo akimirkomis ją įtvirtino taiklūs Mato Jogėlos metimai.

Alytiškius į priekį vedęs K. Brownas pelnė 16 taškų, tačiau atliko 6 klaidas. Paulius Petrilevičius ir Waverly Austinas prie pergalės pridėjo po 13 taškų.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 24 taškus surinkęs Ignas Vaitkus. 20 taškų į šeimininkų krepšį įmetė Evaldas Šaulys. Atsarginiai žaidėjai svečiams surinko vos 14 taškų.

„Labai sunkios rungtynės, bet jų pabaigoje padarėme tai, ką turėjome padaryti. Paskutinėmis minutėmis tikrai žaidėme geresnį krepšinį, priėmėme teisingus sprendimus, todėl ir laimėjome“, – pergale džiaugėsi A. Urlepas.

„Buvo geras darbas, nebuvo didelių duobių. Rungtynių pabaigoje tiesiog nesupratome, kad reikia gintis kitaip, nei gynėmės visas rungtynes. Tai patirties stoka“, – pralaimėjimą aiškino „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika.

„Dzūkija“: Kendrickas Brownas 16, Paulius Petrilevičius (9 atk. kam.) ir Waverly Austinas po 13, Egidijus Dimša 11.

„Šiauliai“: Ignas Vaitkus 24, Evaldas Šaulys 20, Kristupas Žemaitis 13, Arminas Urbutis ir Antanas Udras po 8.