Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria diskutuotinus momentus ir juos aiškina.

Šią savaitę rubrikoje „Teisėjo švilpukas“ išskirtinio dėmesio susilaukė Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ dvikova, kurioje analizuojami trys epizodai.

Tarp šių momentų yra ir daug sirgalių dėmesio susilaukęs arbitrų sprendimas po peržiūros skirti nesportinę pražangą kauniečių puolėjui Aaronui White'ui.

Visus epizodus atrenka ir juos aiškina LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis ir Krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

1 momentas: pažeidimas ar ne? („Žalgiris“ – „Lietkabelis“)

„Žalgirio“ žaidėjas Nr. 0 (B. Daviesas) pagauna jam perduotą kamuolį dešine koja liesdamas grindis. Tuomet krepšininkas kairę koją stato ant grindų bei ji tampa atramine. Dešine koja žengdamas dar vieną žingsnį jis pradeda varytis kamuolį, bet kamuolį iš rankų išleidžia dar neatitraukus atraminės kojos nuo grindų. Tai yra legalus veiksmas bei teisingas arbitrų sprendimas nefiksuoti žingsnių taisyklės.

2 momentas: pažeidimas ar ne? („Žalgiris“ – „Lietkabelis“)

„Lietkabelio“ žaidėjas Nr. 66 (P. Valinskas) visiškai varytis kamuolį baigia dešine koja liesdamas grindis. Tuomet jis kairę koją stato ant grindų, kuri tampa atramine.

Žengdamas dar vieną žingsnį dešine koja žaidėjas atlieka kamuolio perdavimą komandos draugui. Atraminė koja nepastatoma antrą kartą ant grindų, neišleidus kamuolio iš rankų, tad tai yra legalus veiksmas. Neteisingas arbitrų sprendimas fiksuoti pažeidimą.

3 momentas: paprasta pražanga ar nesportinė? („Žalgiris“ – „Lietkabelis“)

„Žalgirio“ žaidėjas Nr. 30 (A. White‘as) nebando legaliai gintis (nebando siekti kamuolio) prieš prasiveržiantį pro jį „Lietkabelio“ žaidėją Nr.  8 (F. Pilepičių), o tiesiog griebia jam už alkūnės. Teisėjai, pasinaudoję peržiūros galimybe, sugriežtina pirminį savo sprendimą ir skiria nesportinę pražangą.  Teisingas sprendimas.