Po pertraukos pabėgęs „Žalgiris“ triumfavo Šiauliuose

2018-11-04

Du kėlinius vargęs Kauno „Žalgiris“ (8-1) spurtavo trečiajame bei „Betsafe-LKL“ čempionato pirmąjį ratą baigė užtikrinta pergale.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 93:68 (25:16, 14:20, 31:19, 23:13) nugalėjo be pergalių liekančius „Šiaulių“ (0-9) krepšininkus

Į priekį kauniečius vedė po 12 taškų pelnę Edgaras Ulanovas ir Aaronas White'as. 11 taškų į buvusios komandos krepšį įmetė Laurynas Birutis.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 12 taškų pelnęs Benas Griciūnas.

Pirmoje rungtynių pusėje atkakliai varžovams į atlapus kibę „Šiauliai“ trečiojo kėlinio viduryje atsilikinėjo tik 50:52, tačiau tuomet „Žalgiris“ pradėjo bėgti į priekį.

Artūro Milaknio taiklių metimų iš toli pakylėti svečiai surengė galingą spurtą 15:0 ir prieš lemiamą ketvirtį nutolo 67:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai dar labiau padidino savo pranašumą (80:57) ir nebepaliko varžovams jokių vilčių.

„Pirma mačo pusė kažkiek nesigavo, bet pasiekėme čia tai, ko atvažiavome. Žaidė krepšininkai, kuriems Eurolygoje mažiau sekėsi. Tai buvo jiems puiki galimybė įgauti formą, o mums – galimybė išbandyti visus žaidėjus ir tobulėti rungtynių situacijose“, – po pergalės kalbėjo Š. Jasikevičius.

Kauno ekipa itin taikliai atakavo iš toli – pataikė 10 metimų iš 20 (50 proc. taikl.). Tuo metu šiauliečiai įmetė viso labo 2 tritaškius iš 19 (10 proc. taikl.).

„Manau, kad buvo geras nusiteikimas. Sugriuvome, kai „Žalgiris“ panaudojo nestandartinį penketą su judresniais žaidėjais. Niekas iš mūsų nesureaguoja į tai. Man nepatinka deriniai. Jei žaidėjai nemoka įvertinti situacijos, taip ir gaunasi...“, – apgailestavo Antanas Sireika.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 12, Evaldas Šaulys 11, Arminas Urbutis ir Karolis Lukošiūnas po 10.

„Žalgiris“: Aaronas White'as (6 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas po 12, Laurynas Birutis 11, Marius Grigonis 10.