„Žalgiris“ tik po dramatiškos kovos namuose parklupdė „Dzūkija“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-29

Pirmąją atkrintamųjų varžybų dieną pergale pradėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 80:73 (21:17, 18:21, 19:16, 22:19) įveikė atkakliai besipriešinusią Alytaus „Dzūkiją“.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėję aikštelės šeimininkai per keturias minutes susikrovė keturių taškų pranašumą (7:3), tačiau „Dzūkija“ netrukus persvėrė rezultatą (7:8). Tada jau sekė „Žalgirio“ spurtas, leidęs padidinti skirtumą iki penkių taškų (16:11). Po pirmojo ketvirčio „Dzūkija“ turėjo keturių taškų deficitą (21:17).

Kova. Sužaidus penkias minutes antrajame kėlinyje kauniečiai pirmavo keturiais taškais (31:27). Iki ilgosios pertraukos „Dzūkija“ tarp ir nepersvėrė rezultato, tačiau komandas teskyrė vos vienas taškas (39:38).

Pro šalį. Pirmojoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ iš tolimos distancijos atakavo net vienuolika kartų, tačiau pataikė vos vieną tritaškį (9% taiklumas). Tuo tarpu alytiškiai įmetė 5 tolimus metimus iš 10 bandymų.

Klaidos. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Dzūkija“ suklydo net 7 kartus, o kauniečiai vos du.

Vienas. „Dzūkijos“ ekipa pirmojoje rungtynių dalyje metė vos vieną baudos metimą. Tuo tarpu „Žalgiris“ metė 10 baudų metimų ir pataikė 8 kartus.

Spurtas. Trečiąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo spurtu 8:0 ir susikrovė devynių taškų persvarą (47:38). Likus žaisti porą minučių „Dzūkija“ išlygino rezultatą (52:52), tačiau „Žalgiris“ kėlinį užbaigė sėkmingiau ir prieš paskutines dešimt minučių pirmavo 4 taškais (58:54).

Finišas. Prasidėjus lemiamoms minutėms kauniečiai greitai padidino persvarą (63:54), tačiau per keletą atakų „Dzūkija“ sumažino skirtumą iki minimumo (63:62). Įpusėjus ketvirčiui jau „Žalgiris“ turėjo septynių taškų pranašumą (71:64), tačiau likus porai minučių „Dzūkija“ priartėjo iki keturių taškų (73:69). Visgi, per likusį laiką alytiškiai stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė „Žalgiris“ (80:73).

„Žalgiris“: A. Milaknis 16 tšk., P. Jankūnas 14 tšk., E. Ulanovas 10 tšk., K. Pangosas 9 tšk., L. Lekavičius (6 rez. perd.) ir R. Seibutis po 7 tšk.

„Dzūkija“: J. Gavinas 24 tšk., G. Navickas 10 tšk., A. Kaširovas (6 atk. kam.) 9 tšk., A. Hernandezas (6 rez. perd.) ir J. Kazakauskas (6 atk. kam.) po 7 tšk.