Įsismarkavusios lenktynės lentelės viduryje, pergalių seriją tęsiantis Klaipėdos „Neptūnas“, įspūdingi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ legionierių atsisveikinimai su komanda, karštas centrinis turo mūšis Prienuose, Saulės mieste sprogęs Simas Jasaitis – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės krepšininku tapo geriausias karjeros rungtynes Vilniaus „Ryte“ sužaidęs Arnas Butkevičius.

Praėjusį gruodį į sostinę persikėlęs puolėjas pergalingoje dvikovoje su Prienų „Skycop“ užfiksavo asmeninius šio sezono rezultatyvumo ir naudingumo balų rekordus.

Per 34 minutes A. Butkevičius pelnė 18 taškų (5/7 dvit., 2/4 trit., 2/5 baud.), atkovojo 7 ir perėme 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 efektyvumo balų.

Ankstesnis atleto naudingumo rekordas dėvint „Ryto“ marškinėlius – 20 balų praėjusių metų gruodį žaidžiant su Utenos „Juventus“.

Nesustabdomas „Neptūnas“. Čempionato lyderis Klaipėdos „Neptūnas“ (9-1) tęsia savo žygį šalies pirmenybėse – Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 83:69 pranoko Kėdainių „Nevėžį“ (2-8) bei iškovojo 7-ąją pergalę iš eilės.

Uostamiesčio ekipa reikalus Kėdainiuose ėmėsi tvarkyti jau pirmajame kėlinyje, spurtavo 16:2 bei po pirmųjų 10 minučių įgijo dviženklį pranašumą – 22:9.

Klaipėdiečiai apsukų nemažino antrajame ketvirtyje, o po Džiugo Slavinsko metimo svečiai atitrūko per 24 taškų atstumą.

Nors „Nevėžis“ dukart kilo į šturmą ir bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau deficitas vienaženklio skirtumo taip ir nebuvo pasiekęs.

„Pirma rungtynių pusė buvo beveik ideali – su geru pataikymu ir gynyba. Šiek tiek sustojome antroje dalyje, galbūt tai įvyko natūraliai, nes turėjome didelę persvarą, tačiau man tai nepatiko“, – po pergalės sakė Kazys Maksvytis.

Kovą „Rytui“ davę prieniškiai. Vilniaus „Rytas“ (7-2) centriniame „Betsafe–LKL“ ture po atkaklios kovos išvykoje 81:71 palaužė Prienų „Skycop“ (4-6) krepšininkus.

Prieniškiai namuose sostinės ekipai priešinosi daug stipriau nei tą darė pirmajame susitikime Vilniuje, kuomet rugsėjo pabaigoje nusileido 66:95.

Šįkart ;emiamu dvikovos metu „Skycop“ krepšininkus pražudė klaidos. Likus 3 minutėms iki susitikimo pabaigos, po Darjušo Lavrinovičiaus taškų, šeimininkų deficitas siekė 3 taškus (69:72).

Vis dėlto tuomet suklydo Vytenis Lipkevičius, o kamuolį perėmęs Arnas Butkevičius išprovokavo nesportinę „Skycop“ legionieriaus Mike‘o Brueswitzo pražangą.

Nors A. Butkevičius pataikė vieną baudos metimą, tačiau D.J. Seeley smeigė tritaškį su pražanga. Kitoje atakoje vėl suklydo V. Lipkevičius, o dėjimu rungtynių baigtį nulėmė tas pats A. Butkevičius.

Šiame susitikime „Ryto“ gretose debiutavo įžaidėjas Rokas Stipčevičius. Kroatas per 15 minučių taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/3 trit.), atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo, dukart prasižengė bei surinko -7 naudingumo balus.

Tuo metu į Prienus po dvejų metų pertraukos sugrįžęs V. Lipkevičius debiutiniame mače pelnė 5 taškus (1/1 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus suklydo bei surinko 3 naudingumo balus.

„Lietkabelio“ veterano šou Šiauliuose. Pirmosios sezono pergalės siekiantys „Šiauliai“ (0-10) namuose patampė nervus Panevėžio „Lietkabeliui“ (6-3), tačiau pralaimėjimų serijos nutraukti nepavyko – 83:88.

Antano Sireikos kariauna jau po dviejų ketvirčių turėjo 15 taškų deficitą (38:53), tačiau anksčiau laiko ginklų nesudėjo.

Jau trečiajame kėlinyje šiauliečiai skirtumą sumažino iki 6 taškų, o tiksint paskutiniai dvikovos minutei, aikštelės šeimininkų atsilikimas siekė 4 taškus (82:86). Nors „Šiauliai“ bandė naudoti pražangų taktiką, bet šįkart ji nedavė vaisių.

„Lietkabelį“ į priekį stūmė Simo Jasaičio tolimos bombos – puolėjas pataikė 6 tritaškius iš 9 bei surinko 24 taškus.

Atsisveikinimo rungtynės Pasvalyje. Skambiu akordu karjeras Pasvalyje baigė du „Pieno žvaigždžių“ (4-6) legionieriai – Justinas Wattsas ir Lance‘as Jeteris.

Amerikiečių gynėjų duetas kartu surinko 55 naudingumo balus bei neleido Utenos „Juventus“ ekipai iškovoti pirmosios šį sezoną pergalės išvykoje – 71:90.

Po dviejų kėlinių Aukštaitijos derbyje pirmavo Žydrūno Urbono auklėtiniai (43:37), tačiau vaizdas aikštelėje pasikeitė po ilgosios pertraukos.

Trečiąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ laimėjo 26:9, o ketvirtajame svečius iš Utenos ėmė triuškinti bei iškovojo pergalę 19 taškų persvara (90:71).

Paskutines rungtynes Pasvalyje sužaidęs J. Wattsas pelnė 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus. Amerikietis kelsis rungtyniauti į Šveicarijos klubą.

Karjerą „Pieno žvaigždžių“ ekipoje baigė ir įžaidėjas L. Jeteris, pelnęs 17 taškų, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 27 naudingumo balus.

Pokyčiai „Lietkabelyje“. Aukštaitijos klubas tęsia sudėties korekcijos darbus. Trenerių rokiruotę padaręs bei įžaidėją Stefaną Sinovecą įsigijęs „Lietkabelis“, praėjusią savaitę pranešė nuomos pagrindais į Prienus išsiuntęs Vytenį Lipkevičių, o Ernestą Ežerskį – į NKL žaidžiantį Molėtų „Ežerūną“.

Vyriausiojo trenerio Nenado Čanako asistentu tapo lietuviams puikiai pažįstamas Sandis Buškevicas. 41-erių latvis 2005–2006 metų sezone žaidė Vilniaus „Lietuvos ryte“, o 2014–2017 m. dirbo šio klubo sistemoje kaip vyr. trenerio asistentas. Praėjusiame sezone S. Buškevics treniravo „Jekabpils“ komandą.

Sporto direktorius Jonas Vainauskas į štabą kvietė Steponą Babrauską, tačiau šis dar ketina tęsti krepšininko karjerą. Taip pat kvietimo buvo sulaukęs Vytenis Jasikevičius, bet susitarti abiems pusėms nepavyko.

Ambicijų nemažinantis „Žalgiris“. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai praėjusiame sezone padarė tai, ko iš jų tikėjosi ne daug kas – po 19 metų pertraukos pateko tarp keturių stipriausių Europos komandų ir turėjo šansą kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų.

Nepaisant tokio sėkmingo praėjusio sezono finišo, komandos generalinis direktorius Paulius Motiejūnas teigė, jog jokio atsipalaidavimo pasibaigus sezonui „Žalgirio“ organizacijoje nebuvo.

„Visi mus pasveikina, pasidžiaugia, o prasidėjus naujam sezonui nori mus nugalėti, – bendraudamas su LKL TV kūrybine grupe sakė „Žalgirio“ vadovas. – Nėra taip, jog gauni kažkokį pliusą. Sezonas praėjo ir viskas prasideda iš naujo. Žinoma, tai suteikia tam tikro pasitikėjimo kviečiant žaidėjus iš NBA ar kitų pajėgesnių Europos komandų, kai gali jiems parodyti, kokią klubas turi viziją."

Išsamus reportažas apie Kauno „Žalgirį“ – specialiame LKL TV siužete:

„Terminas“. „Du prieš du“ – vienas svarbiausių žaidimo elementų šių dienų krepšinyje.

Lietuvos krepšinio lyga pakvietė „Betsafe–LKL“ dalyvius paaiškinti kai kuriuos žaidimo elementus. Bene geriausiai terminą „du prieš du“ išmano „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika.

„Tai dviejų žaidėjų bendradarbiavimas siekiant suklaidinti žiūrovą, – atskleidė A. Sireika. – Žaidėjams kartoju, kad derinys „du prieš du“ yra krepšinio abėcėlė a ir b.

Rodos, labai paprasta – nedaug užtvarų, bes jis gali žibėti ilgą laiką. Taip, kaip žaidė Stocktonas ir Malone‘as (NBA klubo Jutos „Jazz“ legendos) ir visuomet duoti rezultatą, visada būti naujoviškas, visuomet būtų netikėtumas ir suteikti žavesį žiūrovui.

Jo galimybės neišsemiamos. „Du prieš du“ – tai „King of Basket“ (angl. krepšinio karalius). Svarbiausias dalykas – tarpusavio supratimas. Paskui – koordinuotas ir laiku atliktas perdavimas.“

„Teisėjo švilpukas“. Šią savaitę rubrikoje „Teisėjo švilpukas“ analizuojami keturi epizodai. Šį kartą atkreiptas dėmesys į du momentus iš Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ rungtynių, taip pat į du epizodus iš Panevėžio „Lietkabelio“ susitikimo su Kėdainių „Nevėžiu“.

Visus epizodus atrenka ir juos aiškina LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis ir Krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

1 momentas: metimas įskaitytas teisingai ar ne? („Lietkabelis“ – „Nevėžis“)

Žaidėjas Nr. 49 (M. Kupšas) pašokęs abiem rankomis pamuša kamuolį į krepšį ir užsikabina už lanko. Neteisėtas trukdymas įmetimui fiksuojamas tada, kada žaidėjas užsikabina už lanko ir, teisėjo nuomone, taip sutrukdo arba padeda kamuoliui įkristi į krepšį. Kadangi šiuo atveju kamuolys jau buvo krepšyje ir puolėjo užsikabinimas už lanko neturėjo tam įtakos, metimas įskaitytas teisingai.

2 momentas: paprasta pražanga ar nesportinė? („Lietkabelis“ – „Nevėžis“)

Žaidėjas Nr. 42 (V. Vasylius), siekdamas žūtbūt sutrukdyti prasiveržusiam žaidėjui Nr. 66 (P. Valinskui) pelnyti taškus, stipriai kerta per abi varžovo rankas, net nebandydamas išmušti kamuolį. Nesportinė pražanga už tokį grubų veiksmą – teisingas teisėjo sprendimas.

3 momentas: pražanga ar ne? („Rytas“ – „Neptūnas“)

Žaidėjas Nr. 5 (L. Williamsas) pašoka metimui į krepšį iš trijų taškų zonos. Gynėjas Nr. 22 (E. Bendžius), bandydamas sutrukdyti, šoka į priekį ir nusileisdamas kūnu susiduria su L. Williamsu. Pastarasis taip pat šiek tiek juda priešpriešais, tačiau kontaktas visgi įvyksta L. Williamso cilindre, todėl turėjo būti užfiksuota pražanga E. Bendžiui ir skirti 3 baudos metimai. Teisėjas suklydo.

4 momentas: pražanga ar ne? („Rytas“ – „Neptūnas“)

Žaidėjas Nr. 14 (M. Echodas), matydamas iš paskos artėjantį varžovą Nr. 22 (G. Masiulį), sulėtėja ir žengteli jam skersai kelio, praktiškai nepalikdamas galimybės išvengti kontakto. Šis veiksmas geriau matomas TV pakartojime. Pažeistas laiko ir atstumo principas, todėl M. Echodui skirta pražanga – teisingas teisėjo sprendimas.