Jaunimu pasipildęs „Vytautas“ išvykoje nusileido „Dzūkijai“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-26

Dešimtąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Alytaus „Dzūkija“. Andrejaus Urlepo auklėtiniai namuose 79:65 (28:15, 19:15, 19:20, 13:15) įveikė Prienų–Birštono „Vytautą“, kuriam tai buvo jau septynioliktoji nesėkmė sezone.

„Dzūkija“ reguliarujį sezoną baigė aštuntojoje turnyro lentelės vietoje, o „Vytautas“ liko šeštojoje vietoje.

Startas. Rungtynes sėkmingiau pradėję „Dzūkijos“ krepšininkai greitai susikrovė penkių taškų pranašumą (7:2), tačiau netrukus „Vytautas“ sumažino skirtumą iki minimumo (8:7). Kėlinį alytiškiai užbaigė turėdami rekordinę trylikos taškų persvarą (28:15).

20. Apsukų nemažinusi „Dzūkija“ įpusėjus antrajam ketvirčiui po Osvaldo Mačernio tolimo metimu išsiveržė į priekį jau daugiau nei 20 taškų (41:19). Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė šešiolika taškų (47:31).

Atkovoti kamuoliai. Pirmojoje rungtynių dalyje „Dzūkija“ visiškai dominavo po krepšiu – atkovojo net 16 kamuolių daugiau nei „Vytautas“ (25 atk. kam. prieš 9 atk. kam.).

Rezultatyvūs perdavimai. Alytiškiai per pirmąsias dvidešimt minučių taip pat žymiai geriau dalinosi kamuoliu – atliko 8 rezultatyvių perdavimų daugiau nei „Vytautas“ (12 rez. perd. prieš 4 rez. perd.).

Persvara. Vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Dzūkijos“ persvara pasiekė naują 23 taškų rekordinę ribą (53:30). Tada jau sekė „Vytauto“ spurtas 15:6 sumažinęs skirtumą iki keturiolikos taškų (59:45). Netrukus alytiškių pranašumas vėl peržengė dvidešimties taškų ribą (65:45). Prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė 16 taškų (66:50).

Finišas. Dar prieš įpusėjant ketvirtajam kėliniui „Dzūkija“ turėjo 22 taškų pranašumą (75:53). Per likusį laiką „Vytautas“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė aikštelės šeimininkai (79:65).Dublis. „Dzūkijos“ aukštaūgis Anatolijus Kaširovas rungtynėse pasižymėjo dvigubu dubliu – surinko 13 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

„Dzūkija“: G. Navickas 17 tšk., A. Hernandezas 15 tšk., A. Kaširovas (12 atk. kam.) 13 tšk., J. Gavinas 12 tšk., P. Morkeliūnas 10 tšk.

„Vytautas“: T. Delininkaitis 12 tšk., A. Valeika 10 tšk., V. Čižauskas, V. Lipkevičius ir D. Gvezdauskas po 9 tšk., R. Miniotas 7 tšk.