„Neptūnas“ ir „Skycop“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalį pradėjo lygiosiomis

2019-01-03

Prienų „Skycop“ trečiajame kėlinyje turėjo 10 taškų deficitą, tačiau nepasidavė ir išplėšė lygiąsias prieš Klaipėdos „Neptūną“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje.

Persvarą  iššvaistęs „Neptūnas“ turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau Lorenzo Williamso metimas skriejo pro šalį, o rungtynės pasibaigė švieslentėje degant lygiam rezultatui – 85:85 (21:18; 21:26; 20:27; 23:14). Kuri komanda žengs į kitą etapą paaiškės Klaipėdoje vasario 12 dieną.

„Neptūnas“ lemiamą ketvirtį pradėjo turėdamas 9 taškų persvarą (71:62), tačiau jos greitai neliko. „Skycop“ per pirmąsias dvi ketvirtojo kėlinio minutes pelnė septynis taškus be atsako ir priartėjo prie svečių iš Klaipėdos (69:71).

Likus žaisti 86 sekundes „Neptūnas“ turėjo trapią trijų taškų persvarą, kai Gytis Masiulis pelnė 5 taškus iš eilės (85:82).

Likus žaisti mažiau negu pusę minutės Michaelas Bruesewitzas pataikė du baudos metimus, o po kelių akimirkų išprovokavo ir nesportinę pražangą. Tačiau amerikiečio ranka sudrebėjo ir jam pavyko tik išlyginti rezultatą (85:85).

Vis dėlto išsimetant kamuolį Anthony Lee prasižengė statydamas užtvarą ir paskutinė rungtynių ataka priklausė „Neptūnui“. Jos metu L. Williamsas prametė iš po krepšio ir rungtynės pasibaigė lygiosiomis.

Abi ekipas šiose rungtynėse į priekį vedė legionieriai. „Skycop“ lyderis Michaelas Bruesewitzas pelnė 23 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 35 naudingumo balus. Tuo metu „Neptūno“ aukštaūgis Jerai Grantas surinko 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų.

„Vis dar turime antras rungtynes namuose ir ten galėsime įgauti tą savo pranašumą, – teigė klaipėdiečių strategas Kazys Maksvytis. – Vis dėlto žaidžiame su patyrusia komanda, kuri visada tokiose rungtynėse gali gerai sužaisti. Labiausiai nesmagu dėl ketvirto kėlinio, kai turėjome susikūrę persvarą, tačiau ją lengva ranka atidavėme.“

Rungtynių pradžioje „Neptūno“ puolimas tiesiog užsikirto ir klaipėdiečiai per daugiau negu pusketvirtos minutės nesugebėjo pelnyti taškų. Tuo pasinaudojusi „Skycop“ ekipa rungtynes pradėjo pelniusi 9 taškus be atsako.

Atsigavę klaipėdiečiai ne tik pavijo aikštės šeimininkus, tačiau į ilgąją pertrauką išėjo dar ir turint menką persvarą – 44:42.

Klaipėdiečiai po ilgosios pertraukos perėmė rungtynių kontrolę, o po spurto 14:6 įgijo ir dviženklį pranašumą (63:53). Vis dėlto 11 taškų per ketvirtį pelnęs „Skycop“ naujokas Žygimantas Janavičius neleido svečiams pabėgti dar labiau ir prieš lemiamą ketvirtį prieniškių deficitas siekė 9 taškus (62:71).

Vis dėlto charakterį pademonstravusi „Skycop“ neleido „Neptūnui“ išsivežti persvaros iš Prienų.

„Skycop“ gretose šiame susitikime debiutavęs Ž. Janavičius per 29 minutes pelnė 13 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Žygis tikrai atėjo teigiamai, tačiau jam yra tikrai sunku. Jis žaidžia pirmą kartą po 10 mėnesių, – Ž. Janavičiaus pasirodymą vertino „Skycop“ treneris Virginijus Šeškus. – Pirmoje pusėje jo sprendimai nebuvo geri. Tačiau pradžioje komandą gerai patempė Darjušas, o ketvirtame kėlinyje – Leonavičius. Mums reikia žaidėjų komandoje, kad atsirastų, kas gali tempti komandą. Tačiau prieš „Neptūną“ yra sunku pulti, kadangi jie visada keičiasi gynyboje.“

„Skycop“: Michaelas Bruesewitzas 23 (9 atk .kam., 35 n.b.), Darjušas Lavrinovičius 16, Žygimantas Janavičius 13, Gintaras Leonavičius 11, Martynas Gecevičius 9 (1/6 trit.).

„Neptūnas“: Jerai Grantas 18 (7/10 dvit., 9 atk. kam., 30 n.b.), Tomas Delininkaitis 14, Osvaldas Olisevičius 13, Lorenzo Williamsas ir Paulius Dambrauskas po 7.