Dramatiškame aukštaitijos derbyje „Pieno žvaigždės“ parklupdė „Juventus“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-17

Itin svarbią penkioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Aukštaitijos derbyje Ramūno Cvirkos auklėtiniai 91:97 (21:26, 24:27, 25:17, 21:27) įveikė Utenos „Juventus“, kuriems tai buvo jau šešioliktoji nesėkmė.

Startas. Galingai rungtynes pradėję „Pieno žvaigždės“ dar prieš įpusėjant ketvirčiui susikrovė dviženklę persvarą (3:14). Iki kėlinio pabaigos „Juventus“ ekipa arčiau penkių taškų taip ir nepriartėjo (21:26).

Kova. Antrajame ketvirtyje uteniškių bėdos nesibaigė – svečiai greitai atstatė dešimties taškų pranašumą (25:35), o netrukus padidino skirtumą iki rekordinės šešiolikos taškų ribos (29:45). Visgi, tada jau sekė „Juventus“ spurtas 13:4 sumažinęs namų komandos deficitą iki septynių taškų (42:49). Po dviejų kėlinių komandas skyrė aštuoni taškai (45:53).

Žabas. Antrojo kėlinio žvaigžde tapo „Pieno žvaigždžių“ gynėjas Evaldas Žabas, kuris per šį ketvirtį pelnė beveik trečdalį visų komandos taškų – 10 iš 27.

Antru bandymu. Nors „Juventus“ ekipa gana nežymiai laimėjo kovą po krepšiu po pirmosios rungtynių dalies (19 atk. kam. prieš 15 atk. kam.), tačiau pasinaudodami puolime atkovotais kamuoliais uteniškiai pelnė net 15 taškų.

Rezultatyvūs perdavimai. Per pirmuosius du kėlinius „Pieno žvaigždės“ geriau dalinosi kamuoliu nei uteniškiai, atlikdami 5 daugiau rezultatyvių perdavimų (11 rez. perd. prieš 6 rez. perd.).

Sugrįžimas. Sužaidus keturias minutes trečiajame kėlinyje pirmą kartą rungtynėse į priekį išsiveržė „Juventus“ ekipa (54:53). Likus 120 sekundžių iki ketvirčio pabaigos jau „Pieno žvaigždės“ pirmavo penkiais taškais (62:67), tačiau iki finalinės kėlinio sirenos uteniškiai išlygino rezultatą (70:70).

Finišas. Lemiamas rungtynių ketvirtis kiek sėkmingiau prasidėjo „Pieno žvaigždėms“ (74:81), o įpusėjus kėliniui komandas skyrė vos vienas taškas (83:84). Prasidėjus paskutinei minutei pasvaliečiai turėjo trijų taškų persvarą (89:92). Visgi, „Juventus“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė svečiai iš Pasvalio (91:97).

„Juventus“: J. Diggsas 19 tšk., D. Šalenga ir D. Bičkauskis po 15 tšk., V. Vasylius (6 atk. kam.) 11 tšk., V. Čepukaitis (6 atk. kam.) 10 tšk.

„Pieno žvaigždės“: E. Žabas 16 tšk., O. Olisevičius 15 tšk., J. Tamulis ir E. Dimša po 13 tšk., K. Babkauskas 11 tšk.