„Lietuvos rytas“ įveikė naują klaidų antirekordą užfiksavusį „Nevėžį“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-17

Dvidešimt ketvirtąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 56:92 (13:22, 18:21, 14:21, 59:92) įveikė Kėdainių „Nevėžį“, kuriam tai buvo jau dvidešimt septintoji nesėkmė.

Startas. Rungtynes kova taškas į tašką pradėjo abi ekipos (6:6), tačiau antrojoje kėlinio dalyje „Lietuvos rytas“ vis dėlto kiek pabėgo į priekį (10:18) ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo septynių taškų pranašumą (13:20).

Kova. Antrajame ketvirtyje vilniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir per pirmąsias penkias minutes susikrovė jau dvidešimt dviejų taškų persvarą (13:35). Visgi, tada jau atsitiesę „Nevėžio“ krepšininkai sumažino skirtumą iki dešimties taškų (31:41), o po pirmosios rungtynių dalies „Lietuvos rytas“ pirmavo dvylika taškų (31:43).

Klaidos. Per pirmąsias dvidešimt minučių labiausiai koją „Nevėžiui“ kišo didelis klaidų skaičius – aikštelės šeimininkai suklydo net 13 kartų ( „Lietuvos rytas“ – 6 klaidos).

Atsarginiai. Pirmojoje rungtynių dalyje „Lietuvos ryto“ atsarginiai žaidėjai pelnė beveik pusę visų komandos taškų – 20 iš 43 taškų.

Antru bandymu. „Nevėžis“ per pirmuosius du kėlinius atkovojo daugiau kamuolių (20 atk. kam. prieš 15 atk. kam. „Lietuvos ryto“) ir tuo pasinaudodami pelnė aštuonis taškus antru bandymu.

Nutolo. Per visą trečiąjį kėlinį „Lietuvos ryto“ persvara tik didėjo ir likus žaisti kiek daugiau minutę ji išsaugo iki dvidešimties taškų (41:61). Prieš paskutinį rungtynių ketvirtį komandas skyrė devyniolika taškų (45:64).

Formalumas. Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui vilniečiai susigrąžino rekordinį 23 taškų pranašumą (47:70). Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes „Lietuvos ryto“ persvara peržengė ir trisdešimties taškų ribą (51:82). Likusios minutės tebuvo formalumas ir pergalę šventė svečiai iš sostinės (59:92).

Antirekordas. „Nevėžis“ šiose rungtynėse pasiekė naują sezono antirekordą – iki šio mačo nei viena komanda nebuvo suklydusi daugiau 26 kartų, tačiau kėdainiečiai rungtynėse su „Lietuvos rytu“ padarė net 28 klaidas.

„Nevėžis“: K. Petrukonis 17 tšk., P. Petrilevičius (9 atk. kam.) 9 tšk., I. Smiljaničius (6 atk. kam.) 7 tšk., J. Love'as, I Vaitkus ir V. Volkus po 6 tšk.

„Lietuvos rytas“: J. Baronas 18 tšk., A. Gudaitis (6 atk. kam.) 14 tšk., C. Hannah 12 tšk., A. Fisheris (6 rez. perd.) 10 tšk., J. Jucikas 8 tšk.