Pagirtinai kovojusiai „Dzūkijai“ teko pripažinti „Lietuvos ryto“ pranašumą

Autorius: M. Kerikas
2017-04-11

„Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate 23-ąją pergalę iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 78:73 (19:19, 18:20, 18:13, 23:21) palaužė Alytaus „Dzūkijos“ komandą bei toliau išlieka antrojoje turnyro lentelės vietoje.

Rungtynių pradžia: Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Dzūkijos“ krepšininkai, kurie sužaidus 2 minutes pirmavo rezultatu (4:0). Sostinės ekipa ir toliau strigo puolime bei kėliniui įpusėjus alytiškiai turėjo 5 taškų pranašumą (8:3). Vis tik, jau po kelių minučių „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį (13:12), o pasibaigus pirmam ketvirčiui švieslentėje degė lygūs skaičiai – 19:19.

Baronas: Rungtynes puikiai pradėjo „Lietuvos ryto“ legionierius Jimmy Baronas. Nuo suolo pakilęs krepšininkas pirmame kėlinyje vos per 6 minutes spėjo pelnyti 11 taškų, kuomet visa komanda bendrai sudėjus po pirmų 10 žaidimo minučių buvo įmetusi 19.

Spurtas: Antrame ketvirtyje prabėgus 1 minutei santykis tarp komandų buvo lygus (24:24), tačiau tada „Dzūkija“ 3 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 9:0 bei įgijo rekordinę persvarą (33:24).

Spurtas 2: „Lietuvos rytas“ nepasimetė po galingos alytiškių atkarpos bei patys surengę spurtą 10:2 likus kiek mažiau nei 3 minutėms iki ilgosios pertraukos jau lipo „Dzūkijos“ komandai ant kulnų (34:35). Po dviejų kėlinių Alytaus ekipa turėjo trapią persvarą – 39:37.

15 prieš 55: Tokiais procentais per pirmą rungtynių dalį iš trijų taškų zonos atakavo Alytaus „Dzūkija“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Aikštelės šeimininkai pataikė vos 2 tolimus metimus iš 13 bandymų (15 % taiklumas), tuo tarpu vilniečiai atakavo žymiai patikimiau: 5 taiklūs tritaškiai iš 9 (55 % taiklumas).

Baudų metimai: Per pirmas 20 žaidimo minučių „Dzūkijos“ komanda pataikė visas mestas baudas (7 iš 7). „Lietuvos rytas“ baudų metė šiek tiek daugiau, tačiau ne taip taikliai (8 iš 11).

Kova: Trečiame kėlinyje nei viena ekipa neturėjo didesnės nei 5 taškų persvaros, o prieš prasidedant ketvirtam ketvirčiui nežymiai priekyje buvo „Lietuvos rytas“ – 55:52.

Atomazga: Ketvirtame kėlinyje sužaidus pusę laiko „Dzūkijos“ krepšininkai vis dar kvėpavo savo varžovams į nugarą (63:65). Vis tik, jau prasidėjus paskutinei minutei vilniečiai pirmavo 7 taškais (75:68), tačiau likus žaisti 18 sekundžių „Dzūkija“ smeigė tritaškį ir atgaivino intrigą (73:75). Kitoje aikštės pusėje Artūras Gudaitis įmetė tik vieną baudos metimą (76:73), tačiau alytiškiai neatsikovojo kamuolio, o prie baudų linijos vėl stoję sostinės krepšininkai daugiau nebeklydo bei iškovojo pergalę – 78:73.

„Dzūkija“: Paulius Morkeliūnas 15 tšk, Osvaldas Mačernis 10 tšk, Alejandro Hernandezas, Anatolyjus Kashirovas ir Karolis Guščikas po 9 tšk.

„Lietuvos rytas“: Artūras Gudaitis 19 tšk, Jimmy Baronas 18 tšk, Rokas Giedraitis 9 tšk, Clevinas Hannah 8 tšk.