Po ilgosios pertraukos į priekį šovusios „Pieno žvaigždės“ įveikė „Dzūkiją“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-08

Tryliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose 82:53 (14:13, 20:14, 23:9, 25:17) įveikė Alytaus „Dzūkiją“, kuriai tai buvo jau dvidešimt antrasis pralaimėjimas sezone.

Startas. Nors pirmuosius taškus rungtynėse pelnė „Dzūkija“ (0:2), tačiau pasvaliečiai greitai persvėrė rezultatą savo naudai (6:2). „Pieno žvaigždėms“ pranašumą pavyko išsaugoti kiek daugiau nei penkias minutes (9:10). Visgi, iki ketvirčio pabaigos aikštelės šeimininkai sugebėjo būti priekyje (14:13).

Kova. Įpusėjus antrajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus (21:21). Taškas į tašką kovojusioms ekipoms nepavyko susikrauti kiek didesnio pranašumo (26:26), tačiau kėlinio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidę „Pieno žvaigždės“ po pirmosios rungtynių dalies turėjo septynių taškų persvarą (34:27).

Pro šalį. Per pirmąsias dvidešimt minučių bbi ekipos itin prastai atakavo iš tolimos distancijos – „Pieno žvaigždės“ pataikė 3 tritaškius iš 15 bandymų (20% taiklumas), o „Dzūkija“ vos vieną iš 9 bandymų (11% taiklumas).

Kova po krepšiu. Pirmoje rungtynių dalyje „Dzūkija“ pagirtinai kovojo po krepšiu – sugriebė 6 daugiau kamuolių nei „Pieno žvaigždės“ (24 atk. kam. prieš 18 atk. kam.).

Atsarginiai. Per pirmuosius du kėlinius pasvaliečių atsarginiai žaidėjai pelnė 12 taškų iš visų komandos surinktų 34 taškų. „Dzūkijos“ atsarginiai žaidėjai įmetė vos keturis tašus iš visų komandos 27 taškų.

Intriga. Nors trečiojo kėlinio pradžia nuo blogo „Dzūkijai“ nežadėjo (37:31), tačiau jau įpusėjus trečiajam ketvirčiui pasvaliečiai turėjo 12 taškų persvarą (45:33). Per beveik penkias minutės „Pieno žvaigždės“ surengė spurtą 12:1 ir susikrovė net 23 taškų pranašumą (57:34). Prieš paskutinį rungtynių ketvirtį komandas skyrė 21 taškas (57:36).

Finišas. Sužaidus pusę ketvirtojo kėlinio „Pieno žvaigždės“ turėjo 24 taškų persvarą (69:45). Likusios minutės tebuvo formalumas ir pergalę šventė aikštelės šeimininkai (82:53).

„Pieno žvaigždės“: N. Balašovas 15 tšk., E. Žabas 14 tšk., D. Low 13 tšk., I. Fiodorovas 11 tšk., S. Babrauskas (6 atk. kam.) 9 tšk.

„Dzūkija“: A. Kaširovas 16 tšk., K. Kuščikas (14 atk. kam.) ir G. Navickas po 8 tšk., O. Mačernis 7 tšk., A. Hernadezas 6 tšk.