„Juventus“ įveikė atkakliai besipriešinusius „Šiaulius“

Autorius: M.Kerikas
2017-04-02
„Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate 16-ąją pergalę iškovojo Utenos „Juventus“. Antano Sireikos auklėtiniai išvykoje 86:78 (23:24, 30:22, 9:22, 24:10) nugalėjo „Šiaulių“ komandą.

Rungtynių pradžia: Susitikimą sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai „Šiauliai“, kurie sužaidus minutę pirmavo (5:0). Vis tik, „Juventus“ taip pat pelnė 5 taškus be atsako bei išlygino rezultatą (5:5). Įpūsėjus ketvirčiui šiauliečiai buvo priekyje (15:13), o po pirmų 10 žaidimo minučių išlaikė minimalų pranašumą – 24:23.

Svarstyklės: Antrame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi dažnai ir tik likus kiek daugiau nei 4 minutėms „Juventus“ sugebėjo įgyti 7 taškų persvarą (46:39). Po dviejų ketvirčių švieslentėje degė Utenos ekipai palankesni skaičiai – 53:46.

Baudų metimai: Pirmoje rungtynių dalyje Utenos „Juventus“ krepšininkams ne itin sekėsi atakuoti nuo baudų metimo linijos. Jie pataikė tik 3 baudas iš 9 (33 % taiklumas), tuo tarpu šiauliečiai iš 7 mėginimų realizavo 5 baudas ir bent jau procentaliai atrodė žymiai geriau (71 % taiklumas).

Atsitiesė: Trečiojo kėlinio pradžioje „Juventus“ turėjo rekordinę 9 taškų persvarą (55:46), tačiau „Šiauliai“ nei kiek nesutriko bei surengę spurtą 13:2 netgi išsiveržė į priekį (59:57). Po 30 žaidimo minučių šiauliečiai turėjo jau 6 taškų pranašumą – 68:62.

Atomazga: Ketvirtame kėlinyje sužaidus 4 minutes „Šiauliai“ pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą (76:66), bet įpūsėjus ketvirčiui skirtumas kiek aptirpo (76:70). Likus žaisti jau tik 3 minutes galiausiai rezultatas vėl tapo lygus (78:78), o netrukus „Juventus“ netgi išsiveržė į priekį (80:78). Prasidėjus paskutinei minutei uteniškiai pirmavo jau (86:78), o „Šiauliai“ per likusį laiką pasivyti jau nesugebėjo. Aidinti sirena skelbė nelengvą Utenos „Juventus“ pergalę – 86:78.

Dvigubi dubliai: „Šiaulių“ krepšininkas Tomas Lekūnas šiose rungtynėse užfiksavo galingą dvigubą dublį. Jis įmetė 17 taškų bei atkovojo 14 kamuolių. Tuo tarpu „Juventus“ gretose ryškiausiai pasižymėjo Vytautas Šulskis, kurio kraityje 17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Šiauliai“: Tomas Lekūnas 17 tšk, Donatas Sabeckis 15 tšk, Lukas Aukštikalnis 10 tšk, Paulas Hillas ir Žydrūnas Kelys po 9 tšk.

Juventus“: Vytautas Šulskis 17 tšk, Jamaras Diggsas 14 tšk, Dovis Bičkauskis ir Ovidijus Galdikas po 12 tšk, Vaidas Čepukaitis ir Valdas Vasylius po 11 tšk.