Trečiajame kėlinyje intrigą panaikinęs „Žalgiris“ įveikė „Pieno žvaigždes“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-02

Dvidešimt šeštąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Kauno „Žalgirio“ ekipa. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 94:70 (21:12, 20:28, 28:7, 25:23) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“, kuriems tai buvo jau septynioliktoji nesėkmė sezone.

Startas. Rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką įpusėjus pirmajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus (7:7). Visgi, iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ spėjo susikrauti dviženklį pranašumą (21:11), o po po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė devyni taškai (21:12).

Kova. Prasidėjus antrajam kėliniui jau „Pieno žvaigždės“ demonstravo geresnį žaidimą ir dar prieš prabėgant penktajai minutei sumažino savąjį deficitą iki minimalios ribos (31:30). Nors likus žaisti kiek daugiau nei 120 sekundžių dar svečiai turėjo trijų taškų persvarą (37:40), tačiau „Žalgiris“ ketvirtį užbaigė keturiais taškais paeiliui ir po pirmosios rungtynių dalies turėjo vieno taško pranašumą (41:40).

Greitos atakos. Žalgiriečiai per pirmąsias dvidešimt minučių pelnė 9 taškus greitomis atakomis, o „Pieno žvaigždės“ šiuo būdu surinko vos 2 taškus.

Baudų metimai. Verta pažymėti, jog pirmojoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ metė net 23 baudų metimus, nors vidutiniškai per mačą kauniečiai anksčiau mesdavo po 19,8 baudos metimo.

Tritaškiai. Visgi, per pirmąsias dvidešimt minučių „Žalgiris“ pataikė vos du tritaškius iš penkiolikos bandymų (13% taiklumas), o pasvaliečiai pataikė tris tolimus metimus iš aštuonių (37% taiklumas).

Nutolo. Per visą trečiąjį kėlinį „Pieno žvaigždėms“ pelnė tik Steponas Babrauskas (5 tšk.) ir Andrejus Agafonovas (2 tšk.). Įsibėgėjęs „Žalgiris“ nutolo nuo pasvaliečių ir prieš paskutinį rungtynių ketvirtį turėjo 22 taškų pranašumą (69:47).

Formalumas. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Pieno žvaigždžių“ strategas Ramūnas Cvirka užsidirbo techninę pražangą (75:47), o po Antano Kavaliausko dvitaškio kauniečių persvara peržengė 30 taškų ribą (77:47). Per likusį laiką „Pieno žvaigždės“ stebuklo nesukūrė, o pranašumą išsaugojęs „Žalgiris“ šventė pergalę (94:70).

„Žalgiris“: E. Ulanovas (8/11 baud. met., 8 atk. kam.) 18 tšk., R. Seibutis ir B. Motumas po 13 tšk., A. Kavaliauskas 10 tšk., G. Masiulis 9 tšk.

„Pieno žvaigždės“: E. Žabas 19 tšk., A. Agafonovas (7 atk. kam.) 18 tšk., S. Babrauskas 12 tšk., I. Fiodorovas 6 tšk.