Savaitės rungtynėse „Lietkabelis“ nukovė „Neptūną“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-01

Dvidešimt pirmąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 74:61 (16:13, 15:22, 22:9, 21:17) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus, kuriems tai buvo jau dvyliktoji nesėkmė sezone.

Pilietiškumo rungtynės. Susitikimas tarp „Lietkabelio“ ir „Neptūno“ ekipų buvo paskelbtas pilietiškumą skatinančiomis rungtynėmis. Prieš mačą visiems susirinkusiems sirgaliams buvo išdalintos specialios popierinės projekto vėliavėlės, rungtynių metu per kubą buvo leidžiamas vaizdo įrašas, kuriame žymūs krepšininkai skleidė kertines „Aš myliu Lietuvą“ projekto idėjas.

Startas. Rungtynes galingai pradėjęs „Lietkabelis“ per porą minučių susikrovė dviženklę persvarą (8:0). Dar prieš įpusėjant ketvirčiui po Danielio Ewingo dvitaškio klaipėdiečių deficitas sumažėjo iki minimalios ribos (8:7), tačiau dar aikštelės šeimininkai vėl trūktelėjo į priekį (11:7). Po pirmojo kėlinio komandas skyrė vos trys taškai (16:13).

Kova. Prasidėjus antrajam ketvirčiui panevėžiečiai padidino pranašumą iki septynių taškų (20:13). Visgi, per tris minutes „Neptūnas“ atsakė spurtu 10:1 ir po antro iš eilės Mindaugo Girdžiūno tritaškio išsiveržė į priekį (21:23). Po keleto akimirkų „Lietkabelis“ vėl persvėrė rezultatą (24:23), tačiau netrukus svečiai susigrąžino persvarą (24:25). Antrojoje kėlinio dalyje solidžiau atrodė „Neptūnas“, o panevėžiečių stratego Kazio Maksvyčio techninė pražanga leido prieš ilgąją pertrauką susikrauti septynių taškų pranašumą (31:38).

Atkovoti kamuoliai. Pirmojoje rungtynių dalyje geriau po krepšiu kovėsi „Neptūno“ krepšininkai - svečiai atkovojo 6 daugiau kamuolių nei panevėžiečiai (17 atk. kam. prieš 11 atk. kam.).

Klaidos. Nepaisant geros kovos po krepšiu per pirmąsias dvidešimt minučių klaipėdiečiai suklydo net 11 kartų, o „Liektabelis“ padarė 6 klaidas. Dideliu svečių klaidų kiekiu pasinaudoję aikštelės šeimininkai pelnė 9 taškus.

Atsarginiai. Svarbų vaidmenį pirmojoje rungtynių dalyje atliko „Lietkabelio“ atsarginiai krepšininkai - nuo suolelio pakilę žaidėjai pelnė 18 taškų iš visų komandos 31 taško.

Nutolo. Trečiojo kėlinio pradžioje vaizdas aikštelėje vėl pasikeitė – „Lietkabelis“ per šešias minutės surengė spurtą 15:4 ir susikrovė keturių taškų pranašumą (46:42). Pasinaudodami „Neptūno“ taškų badu panevėžiečiai padidino persvarą iki dviženklės ribos (53:42). Po trijų kėlinių komandas skyrė devyni taškai (53:44).

Finišas. Lemiamą rungtynių ketvirtį klaipėdiečiai pradėjo keturiais taškais iš eilės (53:48). Visgi, po keleto atakų Mindaugas Lukauskis pataikė tritaškį ir skirtumas vėl peržengė dviženklę ribą (62:51). Likus žaisti porą minučių panevėžiečiai buvo susikrovę net penkiolikos taškų pranašumą (71:56). Per likusias 120 sekundžių „Neptūnas“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė aikštelės šeimininkai (74:61).

„Lietkabelis“: K. Lavrinovičius (6 atk. kam.) 15 tšk., B. Madgenas (7 rez. perd.), G. Leonavičius ir Ž. Skučas po 10 tšk., Ž. Janavičius 8 tšk.

„Neptūnas“: M. Girdžiūnas 15 tšk., J. Grantas 13 tšk., C. Loftonas ir D. Ewingas (7 atk. kam.) 10 tšk., M. Mažeika 7 tšk.