Netikėtas trečiadienio scenarijus: „Šiauliai“ išvykoje patiesė „Lietkabelį“

Autorius: M. Kerikas
2017-03-29

„Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate vos 4-ąją pergalę iškovojo „Šiaulių“ ekipa. Ji išvykoje netikėtai 85:80 (25:17, 21:26, 20:19, 19:18) sugebėjo parklupdyti Panevėžio „Lietkabelį“.

Rungtynių pradžia: Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai iš Šiaulių, kurie sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes pirmavo sausu rezultatu (5:0). „Lietkabelis“ trumpam buvo išsiveržęs į priekį (9:8), tačiau įpusėjus ketvirčiui šiauliečiai savo sąskaitoje taškų turėjo daugiau (10:9). Per likusią kėlinio dalį aikštelės šeimininkai rezultato nepersvėrė, tad po pirmų 10 žaidimo minučių pirmavo „Šiauliai“ – 25:17.

Dviženklis: Antrame kėlinyje sužaidus vos minutę šiauliečiai netgi sugebėjo įgyti dviženklį pranašumą (28:17). „Lietkabelis“ visą ketvirtį buvo priverstas vytis savo varžovus ir galiausiai kėlinio pabaigoje sugebėjo priartėti. Po dviejų ketvirčių „Šiauliai“ pirmavo jau tik 3 taškais – 46:43.

Tritaškiai: Per pirmą rungtynių dalį „Šiauliai“ puikiai atakavo iš tritaškio zonos (8/12 trit.), tuo tarpu aikštelės šeimininkams tai daryti sekėsi žymiai prasčiau (4/11 trit.).

100: Tokiu procentu per pirmus du kėlinius nuo baudų metimo linijos metė Panevėžio „Lietkabelis“. Panevėžiečiai pataikė visas 11 mestas baudas.

Kova: Trečiame kėlinyje „Šiauliai“ didžiąją dalį laiko sugebėjo nežymiai pirmauti, tačiau likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki ketvirčio pabaigos „Lietkabelis“ galiausiai įstengė persverti rezultatą savo naudai (62:61). Vis tik, po trijų kėlinių šiauliečiai vėl nežymiai buvo priekyje – 66:62.

Atomazga: Ketvirtame kėlinyje sužaidus pusę laiko „Šiauliai“ ir toliau sugebėjo būti pirmaujančios ekipos vaidmenyje (72:71), o po minutės prie savo persvaros pridėjo dar du taškus (74:71). „Lietkabelis“ šiame kėlinyje į priekį išsiveržė likus žaisti jau mažiau nei 3 minutėms (75:74), bet šiauliečiai vėl greitai susigrąžino minimalų pranašumą (76:75). Prasidėjus paskutinei minutei „Šiauliai“ pirmavo (78:75), o likus pusei minutės šiauliečiai dar smeigė tritaškį bei komandas skyrė jau netgi 6 taškai (81:75). Per likusį laiką panevėžiečiai neišsigelbėjo bei sirena skelbė netikėtą „Šiaulių“ pergalę – 85:80.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 24 tšk, Benas Madgenas 15 tšk, Lorenzo Williamsas 14 tšk, Žygimantas Skučas 7 tšk.

„Šiauliai“: Paulas Hillas 16 tšk, Vladyslavas Koreniukas 15 tšk, Tomas Lekūnas 13 tšk, Lukas Aukštikalnis 10 tšk.