„Žalgiris“ nutraukė atkakliai besipriešinusių „Vytauto“ žaidėjų pergalių seriją

Autorius: J.Skurkis
2017-03-12
Į pergalių kelią „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate sugrįžęs Kauno „Žalgiris“ (23-3) Prienuose dėl pergalės buvo priverstas paprakaituoti. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 81:70 (21:18, 23:11, 15:23, 22:18) palaužė Prienų–Birštono „Vytauto“ (14-12) ekipą bei nutraukė jų keturių pergalių seriją šalies pirmenybėse.

Netektis. Šeimininkai šiame mače rungtyniavo ne stipriausios sudėties - „Vytauto“ ekipai dėl traumos padėti negalėjo naudingiausias vasario mėnesio lygos žaidėjas Saulius Kulvietis.

Seibutis. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėję prieniškiai išsiveržė į priekį (6:3), tačiau tada 7 taškus iš eilės pelnė Renaldas Seibutis ir kauniečiai jau buvo priekyje. Iš viso Seibutis per pirmąjį ketvirtį pelnė 9 taškus, atkovojo 2 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą, o jo vedamas „Žalgiris“ neženkliai pirmavo - 18:21.

Pabėgo. Antrąjį ketvirtį svečiai iš Kauno pradėjo spurtu 7:0, taip įgydami dviženklę persvarą - 18:28. Lietuvos čempionai sustoti neketino: Augusto Lima galingu bloku apdovanojo varžovą, 3 kartus iš eilės pasižymėjo dėjimu į krepšį, o po Isaiah Hartensteino taškų žalgiriečiai pirmavo daugiau nei užtikrintai (22:41).

Atgijo. Prabėgus pusei trečio kėlinio komandas vis dar skyrė 19 taškų (34:53). Visgi šeimininkai pasiduoti neketino ir spurtavę 10:0 deficitą sumažino iki vienženklio (44:53).

Gvezdauskas. Paulius Jankūnas dvitaškiu vainikavo sėkmingą „Žalgirio“ atkarpą, bet puikiu žaidimu atsakė Darius Gvezdauskas. Gynėjas pasižymėjo taikliu tolimu metimu ir dvitaškiu su sirena užbaigė trečiąjį ketvirtį, tad prieš lemiamą kėlinį „Vytauto“ atsilikimas ištirpo iki 7 taškų - 52:59.

Atoslūgis. Po Vytenio Lipkevičiaus dvitaškio svečių pranašumas sumažėjo iki 5 taškų, bet labiau priartėti prieniškiams nepavyko. Mačo pabaigoje Edgavo Ulanovo bei P.Jankūno vedami žalgiriečiai varžovams leisti pagalvoti apie pergalę neketino, tad aidint finalinei rungtynių sirenai triumfavo kauniečiai - 70:81.

Miniotas. 2014-2016 m. „Žalgirio“ dublerių ekipoje rungtyniavęs Regimantas Miniotas surengė puikų asmeninį pasirodymą. Netoli dvigubo dublio buvęs aukštaūgis per 35 minutes pelnė 20 taškų (4/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklyto bei sykį prasižengė.

Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15 (7/9 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Renaldas Seibutis ir Paulius Jankūnas po 12, Leo Westermannas 10, Augusto Lima 8 taškai.

Vytautas“: Regimantas Miniotas 20 (8/12 metimai, 9 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 13, Darius Gvezdauskas 10, Martynas Linkevičius bei Tadas Klimavičius (7 atk. kam., 5 rez. perd.) po 8 taškus.