Rungtynių pabaigoje atsigavusiam „Lietuvos rytui" neužteko jėgų įveikti „Neptūną"

Autorius: LKL.LT
2017-01-21

Vilniaus „Lietuvos rytas" ištirpdė didžiulę „Neptūno" persvarą Klaipėdoje, tačiau iškovoti pergalės nepavyko. Po fantastiškos kovos sostinės klubas nusileido uostamiesčio krepšininkams 78:85.

Devyniese. Vilniaus „Lietuvos rytas" šiame mače vertėsi su devyniais krepšininkais. Visi jie jau pirmame kėlinyje išbėgo į aikštelę. Sostinės ekipos gretose jau nebebuvo Josho Akognono, kontraktas su gynėju buvo nutrauktas abipusiu susitarimu. Taip pat nežaidė ir traumuotas Artūras Gudaitis bei sveikatos problemų turintis Deividas Gailius.

Dominavo. Pirmajame kėlinyje Vilniaus „Lietuvos rytas" niekaip nesusitvarkė su Klaipėdos „Neptūno" legionieriumi Jerai Grantu. Krepšininkas vien per pirmą kėlinį įmetė 10 taškų.

Triuškinimas. Laimėję pirmąjį kėlinį 20:11, uostamiesčio krepšininkai nemažino apsukų. Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai buvo įgyję net 26 taškų persvarą, o vienu metu rungtynėse pirmavo net 33 taškais.

Nesisekė. „Lietuvos ryto" puolimas strigo. Iki ilgosios pertraukos vilniečiai pelnė 21 tašką, o metimai tiek iš tritaškio, tiek iš artimesnių distancijų dažniau skriejo pro šalį. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas" dvitaškius metė 33 proc. taiklumu, o tritaškius – 27 proc.

Prisivijo. Didžiąją rungtynių dalį varžovus triuškinęs „Neptūnas" ketvirtame kėlinyje pakliuvo į duobę. „Lietuvos rytas" ėmė spausti varžovus ir žaisti aktyviau bei gerokai sumažino atsilikimą. Tačiau net ir tokių pastangų neužteko, kad būtų pasiekta pergalė Klaipėdoje.

Nesustabdomas. Rokas Giedraitis tiesiog siautėjo aikštelėje. Jo pastangomis likus mažiau nei minutei iki mačo pabaigos, „Lietuvos rytas" sumažino atsilikimą nuo varžovų iki trijų taškų. Pats R. Giedraitis išvis surinko net 30 taškų, bet jo pastangų neužteko.

Pritrūko. Klaipėdos „Neptūnui" pavyko pasinaudoti tuo, kad varžovai atvyko tik devyniese. Vilniečiams buvo sunku pralaužti varžovų gynybą. Nors aikštelėje pasirodė visi devyni „Lietuvos ryto" krepšininkai, tačiau kai kurių indėlio pritrūko –  taškus pelnė tik penki iš jų.

Techninės pražangos. Aistrų šiose rungtynėse netrūko. Pirmame kėlinyje technine pražanga buvo nubaustas „Neptūno" treneris Dainius Adomaitis. Ketvirtame kėlinyje neatlaikė ir Tomo Pačėso nervai – teisėjai nubaudė ir Vilniaus komandos strategą.

Baudų metimai. Vyriausio „ Neptūno" krepšininko Vytauto Šarakausko rankos lemiamu metu nedrebėjo. Nors iki ketvirto kėlinio pabaigos aukštaūgis taškų pelnęs nebuvo, tačiau lemiamais rungtynių momentais V. Šarakauskas pataikė 4 baudų metimus.

„Neptūnas": J. Baron 17, J. Grant 16, M. Girdžiūnas 14.

„Lietuvos rytas": R. Giedraitis 30, D. Loganas 22, D. Gordon 13.