„Lietuvos rytas“ tik po sunkios kovos palaužė „Vytautą“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-10-05

Martynas Echodas buvo neatpažįstamas, o Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas tik po sunkios kovos iškovojo ketvirtąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

Vilniečiai išvykoje 75:69 vos neprisižaidė su Prienų „Birštono-Vytauto“ ekipa.

„Vytautas“ žaidė labai gerai, buvo puikiai pasiruošę rungtynėms, – varžovams pagyrų negailėjo „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis. – Džiaugiuosi, kad pavyko išnešti sveiką kailį.“

Prastas rungtynes sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias „Betsafe–LKL“ čempionato žaidėjas Martynas Echodas. Aukštaūgis per 20 žaidimo minučių pelnė vos 4 taškus, sugriebė 6 atšokusius kamuolius ir surinko 13 naudingumo balų.

„Lietuvos ryto“ komandoje debiutines rungtynes sužaidė ekipos naujokas Loukas Mavrokefalidis. Graikas per 8 minutes pelnė 8 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

„Man patiko, kaip jis šiandien žaidė, bet mums reikėjo aktyvesnių žaidėjų“, – aukštaūgio debiutą trumpai įvertino R. Kurtinaitis.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė Benas Madgenas, surinkęs 21 tašką (9/12 dvit.). Rokas Giedraitis pridėjo 12 taškų, o Robertas Carteris ir Marcas Carteris atitinkamai pelnė po 11 ir 10 taškų.

Rezultatyviausias rungtynes nuo pat 2011 metų vasario mėnesio sužaidė „Vytauto“ puolėjas Tadas Klimavičius. Lietuvis pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

„Rungtynių pabaigoje pritrūko šalto proto ir jėgų, – pralaimėjo priežastis vardijo T. Klimavičius. – Buvome pavargę, todėl pasipylė blogi sprendimai nulėmę prastą mačo pabaigą.“

Be T. Klimavičiaus „Vytauto“ ekipoje taip pat išsiskyrė 18 taškų surinkęs Eigirdas Žukauskas. Martynas Linkevičius pridėjo 8 taškus.

„Mes stengiamės. Žaidėjai suklysta, kažkas neišeina, bet svarbiausia, jog jie stengiasi“, – auklėtinių pastangomis džiaugėsi „Vytauto“ vairininkas Virginijus Šeškus.

Pirmajame kėlinyje abi komandos rungtyniavo apylygiai, o ketvirtį 6 taškais be atsako baigę vilniečiai pirmavo (20:17). Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ buvo pabėgęs 13 taškų persvara, tačiau susiėmę aikštės šeimininkai prieš ilgąją pertrauką rezultatą išlygino – 36:36.

Po ilgosios pertraukos nei viena komanda rungtynių eigos neperlaužė, o prieš lemiamą ketvirtį minimaliu skirtumu pirmavo svečiai (61:60). Ketvirtajame kėlinyje „Vytautui“ pritrūko jėgų ir pergalę šventė vilniečiai – 75:69.