Pirmoji pergalė „Siemens“ arenoje - prieš „Neptūną“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-10-14

Legionieriai Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui pelnė net 76 taškus, o vilniečiai iškovojo penktąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

Vienu metu 23 taškais pirmavę vilniečiai 92:79 nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandą, kurią pranoko ir praėjusio sezono serijoje dėl 3 vietos.

„Nedavėmė kietos fizinės kovos. – pralaimėjimo priežastis įvardijo klaipėdiečių gynėjas Renaldas Seibutis. – Jie pradėjo mus spausti, o mes to neatlaikėme. Tas jiems leido susikrauti tokį pranašumą, kokį jie turėjo.“

Mačą Rimo Kurtinaičio auklėtiniai buvo priversti baigti be australo Beno Madgeno, kuris trečiajame kėlinyje susižeidė pirštą ir į aikštelę jau nebegrįžo.

Geriausias rungtynes „Lietuvos ryto“ gretose sužaidė amerikietis Travisas Petersonas. Aukštaūgis pelnė 21 tašką, atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

„Laikėmės rungtynių plano. – po mačo reziumavo R. Kurtinaitis. – Susitikimo pabaigoje kontrolę kiek paleidome, tačiau džiaugiuosi, jog pavyko iškovoti pergalę.“

Loukas Mavrokefalidis pridėjo 18 taškų, o Chrisas Krameris ir Marcas Carteris pelnė po 12 taškų.

„Buvo labai kietos rungtynės. –  teigė „Lietuvos ryto“ amerikietis Jimmy Baronas. – Mačo pabaiga buvo prasta, bet tai yra žingsnis į priekį.“

„Neptūno“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė 16 taškų pelnęs Mindaugas Girdžiūnas.

Laimonas Kisielius ir Juanas Palaciosas atitinkamai surinko po 13 ir 11 taškų. Renaldo Seibučio ir Arno Butkevičiaus sąskaitoje buvo po 10 taškų.

„Atrodėme kaip mažas vaikas, pirmą kartą atvažiavęs į didelį miestą – didelėmis akimis ir visko bijantis, – auklėtiniams kritikos negailėjo „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių į priekį šovęs „Lietuvos rytas“ dviženklį pranašumą susikrovė jau per pirmąjį kėlinį (22:12). Vilniečiai apsukų puolime nemažino ir toliau – laimėjo antrąjį ketvirtį 29:16 ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo – 51:28.

Antroje rungtynių dalyje „Neptūnas“ stebuklų nesukūrė ir užtikrintą pergalę šventė aikštės šeimininkai – 92:79.