Sensacija: „Dzūkija“ išvykoje nugalėjo „Neptūną“ ir pateko į SIL–Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalį

Autorius: E. Kirvelaitis
2018-02-13

SIL–Karaliaus Mindaugo taurėje – pirmoji sensacija: į turnyro pusfinalį pateko Alytaus „Dzūkijos“ ekipa.

Alytiškiai išvykoje kiek netikėtai 85:77 nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus.

Neįtikėtinas rungtynes sužaidė „Dzūkijos“ amerikietis Parrishas Petty – gynėjas per 31 aikštėje praleistą minutę pelnė 17 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 11 bei perėmė 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Aš žinojau jį jau iš anksčiau, kai dar dirbau Talino „Kalev/Cramo“ klube. Jis buvo traumuotas, todėl mums pavyko įsigyti jį už įperkamą kainą, – fantastišką auklėtinio pasirodymą komentavo Alytaus ekipos strategas Alaras Varrakas. – Kai jis yra formoje, jis tikrai gali mums padėti. Aišku, naivu tikėtis tokio pasirodymo kiekvienose rungtynėse, tačiau šį vakarą jis tiesiog dominavo – kontroliavo rungtynes, rinko taškus, atkovojo kamuolius, dirbo gynyboje – jis buvo visur. Be abejonių jis buvo rungtynių MVP.“

„Be abejonių jis buvo rungtynių MVP“, – „Dzūkijos“ vairininkas A. Varrakas apie įspūdingą P. Petty pasirodymą.

Rezultatyviausiai alytiškių gretose žaidė Nikolaosas Stylianou, surinkęs 19 taškų. Paulius Petrilevičius pridėjo 16, o Alanas Wigginsas – 10 taškų.

„Neptūno“ ekipoje Edgaras Želionis (12 atk. kam.) ir Vytautas Šulskis pelnė po 13 taškų, o Simo Galdiko sąskaitoje buvo 12 taškų.

Debiutinį mačą žaidęs klaipėdiečių naujokas Laimonas Chatkevičius per 2 minutes spėjo surinkti 2 taškus ir atkovoti vieną kamuolį.

„Nemanau, kad tikri komandos fanai turėtų po tokių įvykių, kokie atsitiko komandai šaukti „gėda“ ir palikti mūsų komandą dar nesibaigus rungtynėms“, – ekipos sirgalius auklėjo „Neptūno“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai, o po pirmųjų dešimties minučių dviejų taškų persvarą turėjo „Dzūkija“ (19:17). Alytiškiai pratęsė sėkmingą žaidimą ir antrajame kėlinyje ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė 7 taškų pranašumą – 39:32.

Po ilgosios pertraukos susiėmęs „Neptūnas“ pavijo savo varžovus, tačiau nedidelę persvarą vis tiek išlaikė „Dzūkija“ (59:57). Visą ketvirtąjį kėlinį komandos žaidė taškas į tašką, vis dėlto rungtynių pabaigą fantastiškai sužaidę alytiškiai buvo padidinę pranašumą iki dviženklės ribos (85:74), kurios klaipėdiečiai sumažinti nesugebėjo – 77:85.