„Žalgiris“ nugalėjo „Lietuvos rytą“ ir apgynė SIL–Karaliaus Mindaugo taurę

Autorius: Erikas Kirvelaitis
2018-02-18

2018–ųjų metų SIL–Karaliaus Mindaugo taurė antrus metus iš eilės keliauja į Kauną.

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Žalgirio“ kariauna 81:62 po finalo vardo verto mūšio nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą.

Kauniečius į priekį vedė puikias rungtynes sužaidęs ir finalo MVP antrus metus iš eilės tapęs Edgaras Ulanovas. Puolėjas per 30 aikštelėje praleistų minučių pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

Aaronas White'as surinko 14 taškų, o Kevinas Pangosas ir Antanas Kavaliauskas atitinkamai pridėjo po 11 ir 10 taškų.

„Lietuvos ryto“ gretose išsiskyrė 16 taškų pelnęs Chrisas Krameris.

Rungtynes intensyviau pradėjęs „Žalgiris“ po pirmųjų trijų minučių pirmavo „sausu“ rezultatu (8:0). Likusioje ketvirčio dalyje kauniečiai bandė padidinti atotrūkį iki dviženklio, tačiau susiėmęs „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki minimalaus (19:20). Iniciatyvą perėmę vilniečiai buvo persvėrę rezultatą savo naudai (31:25). Trapų pranašumą „Lietuvos rytas“ išlaikė ir po dviejų kėlinių – 35:33.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir pirmą kartą įgavo dviženklį pranašumą (59:48). Trečiąjį kėlinį J. Barono tritaškiu baigę vilniečiai kiek aptirpdė savo deficitą (53:60). Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai vis didino persvarą ir šventė užtikrintą pergalę – 81:62.