„Neptūnas“ po atkaklios kovos palaužė „Juventus“ pasipriešinimą

2018-10-21

Gerą formą demonstruojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (6-1) turėjo vargo, tačiau sugebėjo savaitę pabaigti pergale.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 81:70 (16:18, 23:17, 22:20, 20:15) įveikė Utenos „Juventus“ (2-6) krepšininkus.

Nugalėtojus į priekį vedė lemiamu metu žibėjęs Osvaldas Olisevičius, kurio sąskaitoje – 15 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

13 taškų prie pergalės pridėjo Lorenzo Williamsas, 11 – Gytis Masiulis. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 18 taškų įmetęs Kenny Gainesas.

„Juventus“ atkakliai kabinosi varžovams į atlapus viso susitikimo metu, tačiau nuo antrojo kėlinio žaidimą kontroliavo „Neptūnas“.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 4 minutes klaipėdiečiai pirmavo tik 72:69, o tuomet penkis svarbius taškus iš eilės pelnė O. Olisevičius – 77:69.

Paskutiniosiomis minutėmis „Juventus“ puolimas užstrigo, o tuo pasinaudoję šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė pergalę.

Klaipėdos ekipa šiame susitikime dominavo po krepšiais ir kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 46-26. Tiesa, kamuolio nebranginę šeimininkai padarė net 19 klaidų.

K. Maksvyčio kariauna gerokai taikliau atakavo iš toli: ji pataikė 11 tritaškių iš 27 (40 proc. taiklumas), kuomet varžovai – vos 4 iš 22 (18 proc. taiklumas).

„Varžovai nedavė mums žaisti po krepšiu, kartais mes bandėme įkišti ten kamuolius per daug primityviai, o kai pradėjome pataikyti iš toli, mums palengvėjo“, – džiaugėsi K. Maksvytis.

„Kažkas pasakė, kad mes pataikome po 10-11 tritaškių, o šiandien nepataikėme. Varžovai pataikė sunkesnius per rankas, o mes nepataikėme laisvi. Taip krepšinis tampa paprastas. Trūko pataikymo“, – apgailestavo Žydrūnas Urbonas.

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 15 (9 atk. kam.), Lorenzo Williamsas 13 (7 rez. perd.), Gyis Masiulis 11 (8 atk. kam.), Jerai Grantas 10.

„Juventus“: Kenny Gainesas 18, Karolis Guščikas 14, Marius Runkauskas 10, Arvydas Šikšnius 8, Martinas Geben 6.