„Juventus“ namuose gana lengvai nugalėjo „Dzūkiją“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-20

Aštuonioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ ekipa. Antano Sireikos auklėtiniai namuose 87:66 (27:17, 24:20, 14:14, 22:15) įveikė Alytaus „Dzūkiją“, kuriai tai buvo jau dvidešimt penktoji nesėkmė sezone.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjusi „Dzūkija“ greitai susikrovė keturių taškų pranašumą (3:7), tačiau įpusėjus ketvirčiui rezultatas jau buvo lygus (11:11). Visgi, tada jau sekė „Juventus“ spurtas 14:3, leidęs aikštelės šeimininkams išsiveržti į priekį jau dviženkliu taškų skirtumu (25:13). Po pirmojo kėlinio alytiškiai turėjo dešimties taškų deficitą (27:17).

Kova. Kėlinio pradžioje „Dzūkija“ sumažino uteniškių pranašumą iki vienženklės ribos (31:22), tačiau prabėgus penkios minutėms „Juventus“ vistiek turėjo solidžią persvarą (42:29). Po pirmosios rungtynių dalies komandas skyrė keturiolika taškų (51:37).

Klaidos. Per pirmąsias dvidešimt minučių dvigubai daugiau klaidų padarė „Dzūkijos“ ekipa (8 klaidos prieš 4). Tuo pasinaudodami uteniškiai surinko net 15 lengvų taškų.

Atsarginiai. „Juventus“ atsarginiai krepšininkai pelnė net 22 taškus pirmojoje rungtynių dalyje iš visų komandos surinktų 51. Tuo tarpu alytiškiams atsarginiai žaidėjai įmetė vos 12 taškų.

Taiklumas. Per pirmuosius du kėlinius uteniškiai pavydėtinai gerai atakavo iš visų zonų – dvitaškiai 71% taiklumu (15/21), tritaškiai 50% taiklumu (5/10) ir baudų metimai 100% taiklumu (6/6).

Intriga. Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pavyko pelnyti tik sužaidus beveik tris minutes (51:39), o įpusėjus ketvirčiui ekipas skyrė 11 taškų (53:42). Po keleto akimirkų „Juventus“ padidino pranašumą net iki 16 taškų (60:44), o prieš paskutinį rungtynių kėlinį „Dzūkija“ turėjo 14 taškų deficitą (65:51).

Finišas. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes „Juventus“ persvara išaugo iki rekordinės 21 taško ribos (75:54). Per likusį laiką „Dzūkija“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė uteniškiai (87:66).

Dublis. „Dzūkijos“ puolėjas Julius Kazakauskas nepaisant pralaimėjimo surinko dvigubą dublį – 10 taškų ir net 16 atkovotų kamuolių.

„Juventus“: A. Bestas 15 tšk., G. Sirutavičius 13 tšk., D. Bičkauskis 11 tšk., V. Vasylius 10 tšk., O. Galdikas 9 tšk.

„Dzūkija“: J. Kazakauskas (16 atk. kam.) ir K. Guščikas po 10 tšk., O. Mačernis 9 tšk., P. Morkeliūnas 7 tšk.