Trečiajame kėlinyje puolimo mašiną užvedęs „Rytas“ ir toliau neklumpa

2023-10-07

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalių seriją pratęsė Vilniaus „Rytas“ (4-0).

Sostinės ekipa savo arenoje nugalėjo „Šiaulius“ (1-3) – 91:78 (14:22, 22:17, 32:21, 23:18).

Rungtynių starte „Rytas“ nebuvo toks rezultatyvus, kaip šį sezoną jau spėjo pripratinti savo gerbėjus – Tomašas Pavelka uždarė baudos aikštelę, o kėlinio vidurį vilniečiai pasitiko atsilikdami 3:12. Po Giedriaus Žibėno sušaukto pasitarimo šeimininkai atsakė geresne atkarpa ir Javino DeLaurier dvitaškiu priartėjo 9:14. Dvitaškiu su pražanga pasižymėjęs Karolis Giedraitis netrukus turėjo palikti aikštelę dėl sužeisto peties. Paskutinę ketvirčio minutę pradėjo Jonathano Daviso tritaškis, o užbaigė Tomašo Pavelkos dvitaškis (22:14).

Dviženklį skirtumą tarp komandų nustatė Dovydo Romančenkos tritaškis (26:16). Penkis taškus paeiliui surinko Jokūbas Rubinas, o vilniečiams priartėjus pasižymėjo J. Davisas – 33:26. Galingu dėjimu pasižymėjo Gytis Masiulis (30:33). Paskutinius kėlinio taškus pelnė J. DeLaurier – 36:39.

„Rytui“ išsiveržus į priekį Justinas Gorhamas pražanga stabdė L.J. Thorpe’ą, o nesutikęs su teisėjų sprendimu gavo ir techninę nuobaudą (41:41). Vilniečių puolimas pagaliau įsibėgėjo, o susikrautą pranašumą aptirpdė tik J. Rubino taškai (60:51). Šiauliečius apribojo ir ketvirtoji T. Pavelkos pražanga. Tritaškiais apsikeitė Margiris Normantas ir J. Rubinas, o komandos draugo metimą dėjimu pataisė Lukas Uleckas. R.J. Cole’as taikiklį suderino jau kitoje atakoje – 68:60.

Iki dviženklio skirtumą kilstelėjo R.J. Cole’o prasiveržimas (72:61). Šiauliečių pasipriešinimą griovė klaidos ir L. Ulecko bei G. Masiulio dėjimai greitose atakose – 83:67. Lėtai startavę vilniečiai galiausiai vis tiek beveik susikrovė sau įprastą taškų kraitį ir triumfavo užtikrintai. Dėjimu mačo pabaigoje dar spėjo pasižymėti 18-metis Deividas Žukauskas.

Itin universalų pasirodymą surengė M. Normantas – 29 minutės, 21 taškas (5/7 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 2/3 baudų metimų), 5 atkovoti ir 5 perimti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos, pražanga bei 31 naudingumo balas. „Rytas“ sezoną pradėjo uraganiniu puolimu, iki šio mačo varžovams vidutiniškai atseikėdamas 100,3 taško. Į šį vidurkį taikytis pavyko ir šiame susitikime, nors per pirmąsias penkias minutes surinkti vos trys taškai.

Vilniečiai artimiausią mačą sužais kitą šeštadienį, namie priimdami Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0-3), „Šiaulių“ diena vėliau laukia išvyka pas Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (2-1).

„Rytas“: Margiris Normantas 21 (3/4 tritaškių, 5 atk. kam., 5 per. kam., 5 rez. perd.), R.J.Cole’as 16, Justinas Gorhamas 14 (0/5 tritaškių), Javinas DeLaurier 12 (6/7 dvitaškių, 6 atk. kam.), Gytis Masiulis 9.

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius 15, Jonathanas Davisas (6 atk. kam.) ir Dovydas Romančenko po 11, Tomašas Pavelka 9 (11 atk. kam., 2 blokai), Danielis Baslykas 8, L.J.Thorpe’as 7 (5 rez. perd., 6 klaidos).