M. Echodo sugrįžimą „Rytas“ pažymėjo triuškinančia pergale

2023-10-14

Vilniaus „Jeep“ arenoje įvyko intrigos pašykštėjusios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynės.

Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0-5) nepasipriešino ir toliau neklumpančiam Vilniaus „Rytui“ (5-0) – 54:90 (11:29, 10:27, 24:17, 9:17).

Stipresnė komanda paaiškėjo itin anksti – sostinės ekipa dar iki ilgosios pertraukos atsiplėšė 56:21 bei nepaliko abejonių dėl mačo baigties.

Trečiajame kėlinyje Mažeikių komandai pavyko išjudinti savo puolimą, pelnant daugiau taškų nei pirmuosius du, tačiau tai padėjo tik neženkliai sumažinti skirtumą.

Ketvirtajame kėlinyje intrigai sugrįžti neleido Justino Gorhamo ir Keitho Hornsby taškai (81:47), o paskutiniąsias minutes abi komandos vertėsi rezerviniais penketais, Mažeikių klube debiutavo per ankstesnius mačus nuo suolo nekilęs 18-metis Laurynas Andrijauskas.

„Ryto“ gretose pirmąjį sezono mačą sužaidė Martynas Echodas. Dar praėjusiame sezone traumą patyrusio aukštaūgio reabilitacija pareikalavo daug laiko, o sugrįžimą jis pažymėjo dvylikos taškų pasirodymu, tapdamas antru rezultatyviausiu komandos žaidėju.

Ryškiu mačo MVP tapo Margiris Normantas – 23 minutės, 23 taškai (1/3 dvitaškių, 6/8 tritaškių, 3/3 baudų metimų), 2 atkovoti, 2 perimti ir 4 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 4 klaidos, 2 pražangos bei 22 naudingumo balai.

Tuo tarpu didelę dalį karjeros Vilniaus komandai atidavęs Martynas Gecevičius šį kartą nesužibėjo. Mažeikių klubo naujokas praėjusiame mače prieš Kauno „Žalgirį“ suvertė 17 taškų, bet Vilniuje aikštėje praleido tik pusdevintos minutės, taškų nepelnė, o jo komanda šią atkarpą pralaimėjo net 21 taško skirtumu.

Kovą dėl kamuolių vilniečiai laimėjo net 54:36, o Mažeikių klubas pataikė vos 15 procentų tritaškių (4/26).

Artimiausias „Ryto“ mačas kitą savaitę vyks FIBA Čempionų lygoje, o „M Basket-Delamode“ ketvirtadienį vyks į Klaipėdą bei Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) susitiks su „Gargždais“.

„Rytas“: Margiris Normantas 23 (6/8 tritaškių), Martynas Echodas 12 (5 atk. kam.), Keithas Hornsby (3/11 metimų, 4 klaidos) ir Justinas Gorhamas (11 atk. kam.) po 9, R.J. Cole'as ir Javinas DeLaurier (9 atk. kam.) po 8, Arnas Velička 7 (1/7 metimų, 4 atk. kam., 5 rez. perd.).

„M Basket-Delamode“: Calebas Huffmanas 12 (5/14 metimų, 4 atk. kam.), Danielis Dolencas 10 (6 atk. kam.), Andris Misteris 8, Martynas Paliukėnas (5 atk. kam.), Giedrius Staniulis (10 atk. kam.) ir Chauncey Collinsas po 6.