Praretėjęs „Neptūnas“ užtikrintai triumfavo pajūrio derbyje

2023-11-06

Vienam vakarui „Švyturio“ arenos svečiu tapęs Klaipėdos „Neptūnas“ (3/5) net ir išretėjusiomis gretomis pasiekė įtikinamą laimėjimą „Betsafe-LKL“ pajūrio derbyje.

Mindaugo Brazio auklėtiniai uostamiestyje 92:73 (23:23, 22:14, 29:16, 18:20) patiesė „Gargždus“ (2/6) ir po kelių savaičių sugrįžo į pergalių kelią Lietuvos čempionate.

Klaipėdiečiai šįkart neturėjo net trijų krepšininkų – čiurnos traumą patyrusio Zsomboro Maronkos, Martyno Pacevičiaus bei Deivido Gailiaus, kuris, nors ir buvo registruotas mačui, ant parketo nežengė.

Klaipėdiečiai po lygaus pirmojo ketvirčio (23:23) antrajame jau pamažu didino savo persvarą, kuri prieš pertrauką siekė 8 taškus – 45:37. Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ startavo atkarpa 12:0 ir vos per kelias minutes nutolo per 20 taškų – 57:37. Panašus skirtumas tarp ekipų laikėsi prieš paskutiniąsias dešimt minučių – 74:53. Galiausiai šeimininkų teisėmis žaidę gargždiškiai nesukūrė stebuklo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Uostamiesčio klube naudingiausias buvo Thomasas Rutherfordas. Amerikietis prie 16 taškų pridėjo 7 atkovotus kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

„Gargždų“ ekipoje išsiskyrė 21 taško, 8 atkovotų kamuolių ir 27 naudingumo balų pasirodymą surengęs Ivanas Gavrilovičius.

Artėjančiame ture „Neptūno“ laukia išvyka į sostinę, kur šeštadienį laukia Vilniaus „Ryto“ (7/1) iššūkis. Savo ruožtu „Gargždai“ Klaipėdoje sekmadienį priims Jonavos „CBet“ (5/3).

„Gargždai“: Ivanas Gavrilovičius 21, Nicholas Wardas 17, Justas Furmanavičius 14, Jaylonas Scottas 6.

„Neptūnas“: Sterlingas Gibbsas 17, Thomasas Rutherfordas 16, Mindaugas Girdžiūnas ir Ignas Sargiūnas po 13, Žygimantas Janavičius 12, Matas Vaitkus 9, Timas Lambrechtas 6.