Mažeikiškių nepasigailėjęs „Neptūnas“ – nenugalimas Citadele KMT
„Betsafe-LKL“ nuotr.

2023-11-08

Užtikrintą pergalę Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) įsirašė Klaipėdos „Neptūnas“ (4-0).

Iki šiol nepralaimintys Mindaugo Brazio auklėtiniai namuose 109:80 (26:22, 33:20, 25:23, 25:15) nepasigailėjo Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0-4).

Klaipėdos komanda nuo pat mačo pradžios atrodė galingai ir krovėsi pranašumą – 16:9. Maža to, dėl kirkšnies traumos „M Basket-Delamode“ neteko Giedriaus Staniulio, kuris buvo susižeidęs jau prieš susitikimą, tačiau bandė rungtyniauti. Šią traumą patyręs yra ir nežaidęs Martynas Paliukėnas.

Henri Hantonenas išlaikė kovoje savo ekipą, tad po pirmo kėlinio skirtumas nebuvo didelis (22:26), tačiau vėliau „Neptūnas“ ėmė iniciatyvą į savo rankas. Sterlingo Gibbso tritaškiai metimai vedė į priekį šeimininkus (54:40), tad prieš ilgąją pertrauką „Neptūnas“ jautėsi gana ramiai – 59:42.

Daugiau intrigos nebepavyko išvysti. „Neptūnas“ dominavo, rodė galingą puolimą ir artėjo prie 100 taškų ribos – 96:71. Mato Repšio metimas lėmė šimtąjį tašką (101:71), tad likusios 3 minutės buvo visiškas formalumas.

„Neptūno“ komandoje dviženklį taškų skaičių rinko net septyni žaidėjai: Žygimantas Janavičius (15), Timas Lambrechtas (10), Mindaugas Girdžiūnas (15), Thomasas Rutherfordas (15), Ignas Sargiūnas (16), Sterlingas Gibbsas (15), Deividas Gailius (15).

Kitose Citadele KMT rungtynėse „Neptūnas“ susitiks su „Gargždais“ (lapkričio 16 d.), o Mažeikių ekipa keliaus į Uteną (lapkričio 15 d.).

Vilniaus „Ryto“ paskolintas Ąžuolas Tubelis dar nespėjo prisijungti prie Klaipėdos ekipos.

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas 16, Žygimantas Janavičius, Mindaugas Girdžiūnas, Thomasas Rutherfordas (13 atk. kam.), Sterlingas Gibbsas (5/11 trit.) ir Deividas Gailius – po 15, Timas Lambrechtas 10 (7 rez. perd., 7 atk. kam.).

„M Basket-Delamode“: Artūras Jomantas 17, Kay‘us Bruhnke 14, Henri Kantonenas 13 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Chauncey Collinsas 12, Tadas Pažėra 10.