Dramatiškame sostinės derbyje – „Wolves“ triumfas
Betsafe-LKL nuotr.

2023-11-25

Šeštadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko viena laukiamiausių sezono akistatų – sostinės derbis.

Čia šeimininku buvęs Vilniaus „Rytas“ (9-2) galiausiai 74:84 (19:18, 16:21, 22:10, 17:25) nusileido „Wolves“ (10-1).

Kristupo Žemaičio ir Tre‘Shawno Thurmano taškas timptelėjo į priekį „vilkus“, tačiau po minutės pertraukėlės „Rytas“ greitai lygino rezultatą – 9:9. Nors „Rytas“ pabandė perimti iniciatyvą, Christianas Mekowulu skirtumą mažino iki minimalaus (13:14), o po pirmo kėlinio „Wolves“ atsiliko 18:19.

Apylygė kova vyko ir toliau, kol Arnas Beručka nepataikė iš toli, o Christianas Mekowulu nepridėjo dar dviejų taškų – 34:28. Prieš didžiąją pertrauką dabar jau „Wolves“ buvo pirmaujančių pozicijoje – 39:35.

Beje, antrajame kėlinyje susikibęs su Luku Ulecku pražangą puolime, o vėliau ir techninę užsidirbo aukštaūgis Džordže Gagičius.

R.J.Cole‘as bei Javinas DeLaurier išvedė į priekį vilniečius (53:51), o kol T.Thurmanas sumetė vieną baudą, Arnas Velička realizavo abi – 55:52. Kristupas Žemaitis lygino rezultatą, dar vienu savo tolimu metimu, o po trijų kėlinių „Wolves“ pirmavo trapiai – 59:57.

K.Žemaitis ir puikų mačą žaidęs A.Beručką tempė į priekį „vilkus“, kurie po Vaido Kariniausko metimo turėjo jau dviženklį pranašumą – 74:63. G.Žibėnui teko prašyti pertraukėlės, bet ji menkai davė vaisių. „Wolves“ laikė kontrolę savo rankose ir toliau (76:67), nors Margiris Normantas ir bandė įnešti intrigos – 69:76. T.Thurmanas vėl nuramino savo ekipą (80:69), kol „Ryto“ kapitonas nepriminė apie save – 74:80.

Liko 73 sekundės, J.Gorhamui skirta pražanga, o G.Žibėnui bei legionieriui – dar po techninę nuobaudą. Baudų metimais „vilkai“ artėjo pergalės link ir ją tvirtino.

A.Beručka žaidė rezultatyviausią sezono mačą ir per 27 minutes pelnė 20 taškų, pataikydamas 6 iš 7 tritaškių.

„Rytas“: R.J.Cole‘as 16, Jarvinas DeLaurier 12, Gytis Radzevičius ir Arnas Velička – po 11, Margiris Normantas 8, Justinas Gorhamas 7 (6 atk. kam.).

„Wolves“: Arnas Beručka 20 (6/7 trit.), Tre‘shawnas Thurmanas 13 (8 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 11, Christianas Mekowulu 10 (7 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 9.