Lietuvių temptas „Rytas“ užtikrintai triumfavo Telšiuose

2023-12-02

Vilniaus „Rytas“ (10-2) antrąjį „Betsafe-LKL“ ratą pradėjo užtikrinta pergale Telšiuose.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 77:60 (18:18, 27:20, 17:14, 15:8) įveikė Mažeikių „M Basket-Delamode“ (4-8) ir atsitiesė po praeitą savaitę patirto pralaimėjimo sostinės derbyje.

Mačą geriau pradėjo šeimininkai, pirmavę 18:10. Visgi sulig pirmojo ketvirčio sirena vilniečiai atstatė lygybę – 18:18. Antrajame kėlinyje svečiai perėmė iniciatyvą ir paskutinę minutę pirmąsyk įgijo dviženklę persvarą (45:35), kurią mažeikiečiai dar spėjo sumažinti tritaškiu – 38:45.

Po pertraukos ilgą laiką „Ryto“ atotrūkis išliko panašus, o paskutinį ketvirtį Lietuvos vicečempionai pasitiko būdami priekyje 62:52. Likusios dešimt minučių klostėsi Vilniaus ekipai palankesniu scenarijumi – svečiai išlaikė saugų atstumą nuo varžovų ir pasiekė jubiliejinę, 10-ąją pergalę.

Sostinės ekipa šįkart vertėsi be sirguliuojančio Keitho Hornsby. Nors buvo registruotas susitikimui, į aikštelę neišbėgo Justinas Gorhamas, o antrojo ketvirčio viduryje už šlaunies susiėmęs R.J. Cole'as vėliau ant parketo jau nepasirodė. Pražangas sparčiai rinkęsis Javinas DeLaurier rungtyniavo tik 11 minučių, tad G. Žibėnas rėmėsi beveik tik lietuviais krepšininkais.

Naudingiausias tarp nugalėtojų buvo Martynas Echodas, prie 8 taškų pridėjęs 9 atkovotus kamuolius ir surinkęs 20 naudingumo balų. Be to, vidurio puolėjas pagal visų laikų atkovotus kamuolius „Ryto“ istorijoje su 1016 atkovotų kamuolių aplenkė ne ką kitą, o priešininkų kapitoną Artūrą Jomantą, kuris rungtyniaudamas sostinėje iš viso sugriebė 1014 kamuolių. Dabar M. Echodas šiame sąraše rikiuojasi trečias ir į priekį užleidžia tik Robertą Javtoką (1147) bei Andrių Šležą (1297).

Taškais svariai prie laimėjimo prisidėjo ir Margiris Normantas (16 tšk.), Gytis Masiulis (13 tšk.), Arnas Velička (13 tšk.) bei Gytis Radzevičius (10 tšk.).

Šeimininkų gretose išsiskyrė Giedrius Staniulis. Aukštaūgis užfiksavo dvigubą dublį (22 tšk., 10 atk. kam.) ir surinko 26 naudingumo balus.

Kitame ture „Ryto“ gruodžio 9 d. (šeštadienį) laukia išvyka į Pasvalį, o „M Basket-Delamode“ tą pačią dieną mėgins svečiuose mesti iššūkį Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“.

„M Basket-Delamode“: Giedrius Staniulis 22, Henri Kantonenas 14, Deontae Hawkinsas ir Martynas Paliukėnas po 6.

„Rytas“: Margiris Normantas 16, Gytis Masiulis ir Arnas Velička po 13, Gytis Radzevičius 10, Martynas Echodas 8, Lukas Uleckas 7, Oskaras Pleikys 6.