Trečiame kėlinyje mačą perlaužęs „Rytas“ laimėjo Pasvalyje

2023-12-09

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus, tačiau trečiajame Vilniaus „Rytas“ (11-2) perlaužė rungtynes.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose vykusiame „Betsafe-LKL“ mače 101:77 (22:19, 24:27, 26:12, 29:19) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4-9).

„Rytui“ nepadėjo dvigalvį raumenį pasitempęs R.J.Cole‘as.

Pasvalio komanda nuo susitikimo pradžios nedavė „Rytui“ įsižaisti ir pirmavo 15:11. Iškart po minutės pertraukėlės Martynas Echodas ir Margiris Normantas skirtumą mažino (14:15), o Lukas Uleckas persvėrė rezultatą – 17:15. „Rytas“ ėmė tolti (22:15), tad šįkart į tai reagavo Aurimas Jasilionis.

Iki ketvirčio pabaigos pasvaliečiai priartėjo (19:22), tačiau tuo džiaugėsi neilgai, kadangi greitai vilniečiai turėjo jau dviženklį pranašumą – 31:21. „Pieno žvaigždės“ mažais žingsniais stojosi iš duobės (35:37), kol prieš pat ilgąją pertrauką rezultatas jau buvo lygus – 46:46.

Kurį laiką tęsėsi lygi kova, kurioje šeimininkai epizodiškai išsiverždavo į priekį (53:51), bet galiausiai „Rytas“ rengė spurtą 12:0 ir pabėgo gana ženkliai – 72:58.

Iš problemų pasvaliečiai kapstėsi jau prasčiau, nei praeitą kartą. „Rytas“ išlaikė kontrolę (79:62) ir neprisileido oponentų arčiau. Maža to, ant suolo jau sėdo blankų mačą žaidęs Brandonas Tabbas (6 tšk., 1/8 trit., 1 n.b.), išnaudojęs pražangų limitą, techninę pražangą gavo ir šeimininkų suolas.

Daugiau dėl pergalės Pasvalio ekipa nekovojo ir tapo triuškinama – 68:90.

Justinas Gorhamas dėl dviejų nesportinių pražangų rungtynių nebaigė.

„Gražiu stiliumi „Rytas“ pasiekė užtikrintą pergalę. Neatsakėme į jų fiziškumą, kontakto lygį, tai ir lėmė skirtingas mačo puses“, – sakė Aurimas Jasilionis.

„Pergalę skiriame mūsų sirgaliams „B tribūnai“ – 25 metai palaikant savo klubą, spalvas, būnant lojaliems, yra labai daug. Jautėme jų energiją ir privalėjome duoti grąžos aikštelėje“, – sakė Giedrius Žibėnas.

„Pieno žvaigždės“: Martynas Arlauskas 16, Simas Jarumbauskas 14 (9 atk. kam.), Kadeemas Jackas 12 (8 atk. kam.), Josephas Bakeris ir Jordanas Watsonas – po 11.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 15 (23 n.b.), Margiris Normantas ir Lukas Uleckas – po 14, Gytis Masiulis 13, Arnas Velička 12 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Keithas Hornsby 11, Justinas Gorhamas 10.