„Žalgiris“ be didesnio vargo įveikė Mažeikių ekipą

2024-01-28

Kauno „Žalgiris“ (16-2) sekmadienio vakarą be didesnio vargo įsirašė sau šešioliktąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Andrea Trinchieri treniruojama komanda namuose 103:75 (20:14, 29:17, 31:24, 23:20) triuškinamai pranoko Mažeikių „M Basket-Delamode“ (7-10) krepšininkus.

Šeimininkai į priekį šovė dar mačo pradžioje, o skirtumas per pusę kėlinio tapo dviženklis (14:4). Nors mažeikiečiai kurį laiką buvo priartėję, bet „Žalgirio“ pranašumas prieš pertrauką pasiekė 20 taškų ribą – 47:27.

Vaizdas ant parketo nesikeitė ir antroje mačo dalyje. Dar trečiajame ketvirtyje atotrūkis tapo milžiniškas – 74:44. Formalumus per likusį laiką sutvarkę žalgiriečiai pelnė šimtąjį tašką ir ramiai užbaigė pergalingas rungtynes.

Kaip įprasta, kauniečiai tolygiai dalinosi minutėmis, o taškus pavyko pelnyti visam dvyliktukui. Rezultatyviausias ir naudingiausias buvo Lukas Lekavičius. Gynėjas per beveik 17 minučių pelnė 20 taškų (4/5 trit.) ir surinko 19 naudingumo balų.

Negana to, 20 taškų L. Lekavičiui užteko, kad „Betsafe-LKL“ visų laikų rezultatyviausių „Žalgirio“ krepšininkų sąraše jis pakiltų į šeštąją vietą. Su 2452 pelnytais taškais jis aplenkė 2446 taškus savo sąskaitoje turintį Tanoką Beardą.

Martynas Paliukėnas buvo vienintelis šviesulys savo komandoje. Jis pelnė 16 taškų ir surinko 21 naudingumo balą.

Šiame mače Lietuvos čempionai vertėsi be Keenano Evanso. Mačo nebaigė ir čiurną antrajame ketvirtyje susižeidęs Dovydas Giedraitis.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20, Brady Manekas ir Arnas Butkevičius po 11, Laurynas Birutis, Edmondas Sumneris ir Kevarrius Hayesas po 10, Tomas Dimša 8, Edgaras Ulanovas 7, Nedas Montvila 6.

„M Basket-Delamode“: Martynas Paliukėnas 16, Kamau Stokesas 13, Chauncey Collinsas 11, Jokūbas Rubinas 8, Giedrius Staniulis ir Kay'us Bruhnke po 7, Martynas Gecevičius 6.