G. Vovoro debiutas prie „Neptūno“ vairo pažymėtas I. Sargiūno išplėšta pergale Panevėžyje
„Betsafe-LKL“ nuotr.

2024-03-04

Georgios Vovoras debiutavo prie Klaipėdos „Neptūno“ (7-12) vairo Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), o jo auklėtiniai svečiuose dramatiškai 78:76 (23:21, 26:18, 15:25, 14:12) palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (10-7).

Pergalę klaipėdiečiams išplėšė Ignas Sargiūnas, pataikęs su sirena.

Taip nutrūko „Neptūno“ trijų pralaimėjimų serija „Betsafe-LKL“.

Naują strategą pasitikęs „Neptūnas“ geriau pradėjo rungtynes (10:5), nors užteko poros Gedimino Oreliko tritaškių, jog šeimininkai persvertų rezultatą – 11:10. Tiesa, neilgam, kadangi klaipėdiečiai vėl bandė tolti ir po pirmojo kėlinio pirmavo 23:21.

Pusę antrojo ketvirčio kova buvo gana lygi (30:31), bet tada „Neptūnas“ spurtavo. Pataikė Thomasas Rutherfordas, Ąžuolas Tubelis ir Žygimantas Janavičius, tad Nenadas Čanakas prašė pertraukėlės – 39:32. Ji davė vaisių – po Dovio Bičkauskio metimo ekipas skyrė tik du taškai (39:41), bet Ą.Tubelis, Ignas Sargiūnas bei Ž.Janavičius lėmė, kad į ilgąją pertrauką klaipėdiečiai nešėsi dviženklę persvarą – 49:39.

8:0 – taip trečią kėlinį pradėjo panevėžiečiai, gerokai priartėję – 47:49. Galiausiai D.Bičkauskis lygino rezultatą (56:56), o Martynas Varnas išvedė į priekį „7bet-Lietkabelį“ – 62:60.

Po trijų kėlinių buvo lygu (64:64), tad ekipų laukė lemiamas ketvirtis. Lygybė tvyrojo dar šešias minutes (70:70), per kurias nė viena komanda neatitrūko. Kol „7bet-Lietkabelio“ ataka sudegė, taškus su pražanga rinko Ą.Tubelis, tiesa, G.Orelikas vėl lygino rezultatą – 74:74.

Liko minutė, D.Bičkauskis prasiveržimu pelnė svarbius taškus, bet puikią ataką surengė ir svečiai – 76:76. Liko 20 sek., G.Orelikui fiksuoti žingsniai, tad „Neptūnui“ liko 3 sek. gelbėtis. I.Sargiūnas gavo progą pataikyti metimą su sirena ir tai padarė – išplėšė pergalę „Neptūnui“.

Panevėžio komandai negalėjo padėti Deividas Sirvydis.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 29 (5 rez. perd., 32 n.b.), Džordže Gagičius 12 (5 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 9 (5 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 7, Paulius Valinskas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Nikola Popovičius – po 6.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 21 (10/11 dvit.), Deividas Gailius 12, Martynas Pacevičius 9 (5 atk. kam.), Ignas Sargiūnas, Timas Lambrechtas ir Žygimantas Janavičius – po 8.