Paskutiniame kėlinyje atitrūkęs „Žalgiris“ įrodė pranašumą prieš „Šiaulius“

2024-03-24

Kauno „Žalgiris“ (20-2) turėjo pavargti, tačiau Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) trečiąkart nugalėjo „Šiaulių“ (5-17) ekipą.

Andrea Trinchieri auklėtiniai svečiuose pasiekė pergalę 92:69 (28:19, 19:15, 19:23, 26:12).

„Žalgiris“ galingai atidarė susitikimą ir atitrūko 13:2, tiesa, po truputį šiauliečiai skirtumą mažino. Pataikė Leonardas Thorpe‘as, Shaquille‘as Keithas ir Paulius Danusevičius (9:18), tuo tarpu Kevarriusas Hayesas pro šalį švaistė baudas. L.Thorpe‘as ir Nojus Mineikis skirtumą mažino dar labiau (19:25), tiesa, Keenanas Evansas stojo mesti baudų, kurios atstatė žalgiriečių persvarą – 28:19.

Šiauliečiai toliau artėjo, o po P.Danusevičiaus metimo ekipas skyrė vos 2 taškai – 28:30. Edmondas Sumneris ir K.Hayesas ėmė atstatinėti „Žalgirio“ pranašumą (37:28), kuris greitai tapo dviženklis. Po dviejų kėlinių kauniečiai kontroliavo padėtį – 47:34.

Tomašas Pavelka išlaikė šeimininkų viltis gyvas, o po P.Danusevičiaus tritaškio skirtumas siekė 8 taškus – 42:50. Andrea Trinchieri iškart prašė pertraukėlės, po kurios „Žalgirio“ situacija ne tik nepagerėjo, bet ir suprastėjo – 55:49. Tomas Dimša nutraukė taškų badą, o po trijų ketvirčių kauniečiai vėl jautėsi užtikrinčiau – 66:57.

Nors prieš akis buvo dar kėlinys, šiauliečiai jėgų kovoti dėl pergalės nebeturėjo ir tapo triuškinami.

„Šiauliai“: Leonardas Thorpe‘as 12 (11 rez. perd., 6 atk. kam., 21 n.b.), Dovydas Romančenko 10, Tomašas Pavelka 9, Shaquille‘as Keithas, Paulius Danusevičius (7 atk. kam.) ir Nojus Mineikis – po 8.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris ir Brady Manekas (4/8 trit.) – po 14, Laurynas Birutis ir Keenanas Evansas – po 11, Tomas Dimša 9.