Rytis Juknevičius: „Esu pasiruošęs žaisti stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje“

Rytis Juknevičius: „Esu pasiruošęs žaisti stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje“

Autorius: LKL/M.Baublys
2014-08-17
12,3 taško, 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir tiek pat atkovotų kamuolių per rungtynes. Tokia Ryčio Juknevičiaus, kuris praėjusį sezoną rungtyniavo „Trakų“ (NKL) ekipoje, statistika suteikė jam šansą išmėginti jėgas stipriausiame Lietuvos krepšinio divizione. Su gynėju trijų metų sutartį pasirašė Alytaus „Dzūkijos“ ekipa.

Juknevičius Nacionalinėje krepšinio lygoje su „Trakų“ ekipa nužingsniavo iki finalo ir jame tik po pratęsimo nusileido „Mažeikių“ krepšininkams. Ir nors tąkart 20-metis krepšininkas neblizgėjo, pelnė 5 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, solidžių asmeninių pasiekimų metraštį jis papildė reguliarajame sezone. Rungtynėse su Radviliškio ekipa Rytis pelnė 28 taškus (9/11 dvit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius ir surinko 34 naudingumo balus.

Per plauką nuo atkrintamųjų varžybų etapo praėjusiame sezone likusi „Dzūkijos“ komanda buria ekipą, kuri po kelių metų susigrąžintų prieš dešimtmetį turėtas pozicijas LKL čempionate. Rytis Juknevičius taip pat tapo šio plano dalimi.

- Su Alytaus ekipa pasirašei trijų metų sutartį. Ar tai reiškia, kad su šia komanda sieji savo ateitį? – lkl.lt paklausė A.Juknevičiaus.
- „Dzūkijos“ vadovai planuoja suburti jauną bei ambicingą komandą, o kad tokia ekipa ką nors pasiektų reikia bent kelių metų. Kadangi dar studijuoju Vytauto Didžiojo Univeristete (VDU), per keletą metų planuoju baigti studijas. Klubo vadovai pažadėjo, kad leis atstovauti universitetui bei sudarys geras sąlygas studijuoti. Alytus netoli Kauno, tad sutikau savo ateitį susieti su „Dzūkija“.

- Žaidei jaunimo (U20) rinktinėje, kurią anuomet treniravo Tomas Pačėsas, šiuo metu einantis „Dzūkijos“ komandos prezidento pareigas. Ar prieš pasirašant sutartį bendravote dėl savo vaidmens klube?
- Buvome susitikę, bendravome, klubo prezidentas užtikrino, kad gausiu galimybę išbandyti save ir įrodyti ko esu vertas. Tikiuosi nenuvilti buvusio trenerio ir būti naudingas komandai. Šiais metais man numatyta antrojo įžaidėjo vieta, o visa kita priklausys nuo manęs: kaip dirbsiu treniruotėse, kaip seksis rungtynėse.

- Praėjęs sezonas Trakų komandoje buvo itin geras, ar komandos vadovai nesiūlė pratęsti sutarties?
- „Trakų“ komandos vadovai dar nesibaigus sezonui žinojo, kad manimi domisi alytiškiai ir kad aš norėčiau pas juos žaisti, todėl pritarė mano pasirinkimui žaisti aukštesnėje lygoje.

- Debiutuosi LKL pirmenybėse, ar manai, kad tam esi tinkamai pasiruošęs?
- Per ketverius NKL sezonus teko rungtis su daugeliu varžovų, kurie anksčiau yra žaidę LKL pirmenybėse. Be to tiek VDU, tiek varžovų komandose buvo LKL žaidėjų, tad žinau jų pajėgumą ir manau, kad esu pasiruošęs žaisti stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje.

- Kiek laiko skyrei sportui vasaros dienomis bei kokia dabartinė tavo forma?
- Po NKL sezono su Vytauto Didžiojo universitetu dalyvavau trijuose tarptautiniuose turnyruose, paskutinis baigėsi birželio viduryje. Pailsėjau porą savaičių ir nuo liepos pradžios pradėjau ruožtis savarankiškai pagal lengvosios atletikos trenerio R.Ančlausko sudarytą programą.

- Praėjusią savaitę pradėjote pasirengimą naujam sezonui, kokie įspūdžiai iš pirmųjų treniruočių?
- Treneris griežtas, nuotaikos darbinės, komanda draugiška. Viskas puiku.

- Ko tikiesi iš debiutinio sezono?
- Tikiuosi įsitvirtinti komandoje, atiduoti visas jėgas, kad su komanda pasiektume, kuo daugiau pergalių.

- Alytaus klubas turi triukšmingą sirgalių užnugarį, turi progą jiems perduoti keletą žodžių.
- Manau, kad mes žaidėjai, padedami ištikimiausių sirgalių, sukursime tokį renginį, apie kurį kalbės visas Alytus, o fanų tik daugės.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris