„Lietkabelis“ išvykoje šventė pergalę prieš „Nevėžį“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-11-12

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa iškovojo dešimtąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

Dviženklę persvarą iššvaistę Artūro Štalbergo auklėtiniai išvykoje 88:81 įveikė Kėdainių „Nevėžį“.

Prasidėjus paskutinėms 120 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Lietkabelis“ pirmavo vos vienu tašku (82:81), tačiau per likusį laiką taškų „Nevėžiui“ pelnyti nebepavyko.

„Džiaugiuosi, kad išlikome susikoncentravę bei agresyvūs – tai ir davė teigiamą rezultatą.“,– po mačo teigė A. Štalbergas.

„Visada sunku žaisti prieš komandas, kurios turi daug metikų, – po pergalės kalbėjo „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris A. Štalbergas. – Mes žinojome, jog varžovai taip žais, stengėmės kai kuo rizikuoti. Daug turėjome laisvų metimų.“

Kėdainiečių neišgelbėjo net įtikinamai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 42 atkovoti kamuoliai prieš 32 „Lietkabelio“.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo Adas Juškevičius, pelnęs 16 taškų, atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 21 naudingumo balą.

A. Štalbergas buvo patenkintas naudingu A. Juškevičiaus žaidimu: „Kai Adas papildė komandą, jam prireikė laiko psichologiškai atsigauti. Paskutines kelias savaites jis sunkiai treniruojasi – jis pasiruošęs būti komandos lyderiu.“

„Lietkabelio“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Gary Taltonas, įmetęs 19 taškų. Žanis Peiners ir Darjušas Lavrinovičius pridėjo po 14 taškų

„Labiausiai į akis krenta baudų metimų skaičius – 29 ir 9, – didelį „Lietkabelio“ baudų metimų skaičių išskyrė „Nevėžio“ strategas Ramūnas Cvirka. – Mes turbūt kiekvienoje atakoje bauduojame. Lavrinovičiai geri artistai, visi tai žinome.“.

„Nevėžio“ ekipoje Rihards Kuksiks įmetė 20 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Malcolmas Grantas (9 rez. perd.) ir Valerijus Lichodėjus surinko po 16 taškų.

Pirmajame kėlinyje nei viena komanda neturėjo didesnės nei keturių taškų persvaros. Visgi, antrajame ketvirtyje kėdainiečiai šiek tiek nutolo (33:25).

Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungę „Lietkabelio“ krepšininkai greitai susikrovė dviženklį pranašumą (55:45).

Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes trečiajame kėlinyje techninę pražangą gavo panevėžiečių strategas A. Štalbergas.