M. Lukauskis braunasi į LKL metraščių viršūnę
Foto: Fotodiena/R. Lukoševičius

M. Lukauskis braunasi į LKL metraščių viršūnę

Autorius: LKL.LT
2017-11-17

Mindaugas Lukauskis jau šį savaitgalį gali pakilti į penktą vietą visų laikų rezultatyviausių LKL žaidėjų sąraše.

Tačiau ypatingas momentas M. Lukauskio turėtų laukti gruodį – puolėjas taps visų laikų rekordininku pagal sužaistas LKL rungtynes.

Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuriam atstovauja M. Lukauskis, šeštadienį „Betsafe–LKL“ čempionate žais su Klaipėdos „Neptūnu“. M. Lukauskiui trūksta 9 taškų, kad visų laikų rezultatyviausiųjų sąraše pavytų Andrių Giedraitį.

Visų laikų LKL rezultatyviausieji
Vt. Žaidėjas Rungt. Tšk.
1. R. Matulis 554 5645
2. Ž. Urbonas 428 5557
3. D. Šalenga 466 5214
4. V. Sirvydis 376 5008
5. A. Giedraitis 243 4829
6. M. Lukauskis 549 4820
7. A. Šležas 413 4473
8. P. Jankūnas 390 4287
9. E. Kučiauskas 408 4167
10. K. Šeštokas 376 4132

„Labai malonu būti ir šeštam, dar reikia padirbėti iki penktos vietos, – LKL.LT sakė M. Lukauskis. – Lygoje žaidė ir dabar žaidžia daugybė krepšininkų, taigi patekti į penketuką – labai smagu.“

Ilgametis „Lietuvos ryto“ ir Vilniaus „Sakalų“ žaidėjas A. Giedraitis surinkęs 4829 taškus, M. Lukauskio sąskaitoje kol kas – 4820 taškų.

Vis dėlto vienos reikšmingiausių rungtynių M. Lukauskio karjeroje ir LKL istorijoje turėtų vykti gruodį – puolėjui trūksta penkerių rungtynių, kad pavytų visų laikų LKL rekordininką pagal sužaistas rungtynes.

„Anksčiau man užduodavo klausimą, kiek ilgai žaisiu, – sakė 38-erių krepšininkas. – Pajuokaudavau, kad noriu aplenkti Skaisgirį. Bet vėliau paaiškėjo, kad visų laikų vyriausias žaidėjas – Pavilonis, kuris LKL rungtynes žaidė būdamas 42-ejų. Noriu būti vyriausias žaidžiantis krepšininkas, taigi kažkuris rekordas anksčiau ar vėliau turėjo ateiti.“

Vilniaus „Lietuvos rytui“ atstovaujantis M. Lukauskis per karjerą sužaidęs 549 rungtynes LKL čempionate.

Sąrašo rekordininkas – ilgametis Vilniaus „Sakalų“ aukštaūgis Rolandas Matulis, sužaidęs 554 rungtynes. R. Matulis neslėpė džiaugsmo dėl M. Lukauskio, su kuriuo vieną sezoną žaidė „Sakaluose“.

Visų laikų rekordininkai pagal sužaistas LKL rungtynes
Vt. Žaidėjas Rungt.
1. R. Matulis 554
2. M. Lukauskis 549
3. D. Šalenga 466
4. Ž. Urbonas 428
5. R. Vaičiūnas 423

„Džiaugiuosi, kad žmogus gali ilgai žaisti krepšinį, – LKL.LT sakė R. Matulis, karjerą baigęs 2013-aisiais, bet tvirtai liekantis rezultatyviausių lygos žaidėjų viršūnėje. – Kai kartu žaidėme „Sakaluose“, buvo sunku tikėtis. Bet visi rekordai anksčiau ar vėliau būna pagerinti. Džiaugiuosi už jį.“

Jei išvengs traumų ir ligų, istorinės M. Lukauskio rungtynės vyks jo gimtinėje – pavyti rekordininką puolėjas turėtų gruodžio 23 d. per „Lietuvos ryto“ rungtynes Panevėžyje su „Lietkabeliu“.

„Jei viskas klostysis sėkmingai, smagu, kad Rolando rezultatą pavysiu būtent Panevėžyje, – džiaugsmo neslėpė M. Lukauskis. – Jei visa tai įvyks mieste, kuriame prasidėjo mano karjera, bus tikrai malonu.“

M. Lukauskis yra vyriausias LKL žaidžiantis krepšininkas. 38-eri jam suėjo gegužę. Taip pat 38-erių yra „Lietkabeliui“ atstovaujantys broliai Lavrinovičiai, jų gimtadieniai buvo šį mėnesį.

Puolėjas taip pat užima aukštas vietas ir kitose statistinėse kategorijose: rezultatyvių perdavimų sąraše (1080) yra antras, nusileidžiantis tik legendiniam „Šiaulių“ krepšininkui Robertui Giedraičiui (1327), tokia pat padėtis ir perimtų kamuolių sąraše – M. Lukauskis (901) nusileidžia tik R. Giedraičiui (949).

M. Lukauskis per karjerą vilkėjęs penkių LKL komandų marškinėlius. Karjerą LKL pradėjęs 1996 metais Panevėžio „Kalnapilyje“, puolėjas vėliau atstovavo sostinės „Sakalams“ ir „Lietuvos rytui“, po sezoną vilkėjo Alytaus „Alitos“ ir Prienų „TonyBet“ marškinėlius.

 

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris