Lygos rekordą užfiksavęs „Vytautas“ palaužė „Lietkabelį“ ir įsirašė ketvirtąją pergalę iš eilės

Autorius: Ž. Vingelis
2017-12-09

Visų laikų lygos rekordą užfiksavusi Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipa įsirašė ketvirtąją pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“ čempionate.

42 tritaškius išmetę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 86:74 palaužė Panevėžio „Lietkabelį“, kuriam tai buvo jau trečioji nesėkmė paeiliui.

„Jeigu žmogus laisvas – kodėl nemesti?“, – šypsenos neslėpė V. Šeškus.

Tokio kiekio tolimų metimų per visą lygos istoriją nebuvo metusi nei viena komanda. 41 išmesto tritaškio rekordą 2002 metais buvo užfiksavusi Kauno „Topo Centro – Atleto“ komanda.

„Prieš rungtynes žaidėjams sakiau, jog gynyboje turite stengtis, atiduoti viską, – po pergalingo mačo teigė V. Šeškus. – Laimėjus viskas pasiteisina. Tikrai, labai nuostabi pergalė.“

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui komandas skyrė vos du taškai (64:62), tačiau spurtą 11:2 surengę „Vytauto“ krepšininkai prieš įpusėjant kėliniui susikrovė dviženklę persvarą (75:64).

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo Edvinas Šeškus, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 19 naudingumo balų.

„Dabar žaidžiame su energija, su dideliu noru, – po rungtynių teigė E. Šeškus. – Tikrai nesustosime ir eisime toliau. Prienai visada mėto tritaškius, o dabar leido – metėme. Kitą kartą galime ir dar daugiau išmesti.“

„Vytauto“ gretose Tomas Dimša įmetė 17 taškų, Eigirdas Žukauskas pridėjo 16 taškų, Egidijus Dimša – 14.

Pirmą kartą šiame sezone aikštelėje po sunkios traumos pasirodęs Regimantas Miniotas per devynias minutes pasižymėjo vos 1 tašku.

„Daugelyje epizodų „Vytautui“ sekėsi“, – kalbėjo A. Štalbergas.

„Visiška koncentracijos stoka, – po nesėkmės teigė „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Artūras Štalbergas. – Klaidos paprastose situacijose – taip be galo sunku žaisti.“

„Lietkabelio“ ekipoje Žygimantas Skučas surinko 15 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Adas Juškevičius pelnė 12 taškų, Kšištofas Lavrinovičius įmetė 10 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

A. Štalbergo sprendimu „Lietkabelio“ gretose šiose rungtynėse nežaidė vienas iš lyderių Žanis Peiners.

„Atrodė, kad jau išlipome iš duobelės, gerai kovojome prieš Miuncheno „Bayern“, – po mačo kalbėjo rezultatyviausias „Lietkabelio“ žaidėjas Ž. Skučas. – Dabar vėl atgal į duobę. Neįsivaizduoju ką daryti.“

Aikštelės šeimininkai įmetė  daugiau nei dvigubai tolimų metimų nei panevėžiečiai – 15 tritaškių prieš 7.

Per pirmuosius tris kėlinius nei viena komanda neturėjo didesnio nei aštuonių taškų pranašumo.